از باخت جالب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

از باخت جالب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

۰۹ آذر ۱۴۰۱ - ۲۰:۳۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - تیم‌های ملی فرانسه و استرالیا در پایان رقابت‌های گروه D جام‌جهانی ۲۰۲۲ قطر جواز حضور در مرحله یک‌هشتم نهایی را به‌دست آوردند.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از فرارو - تکلیف رقابت های گروه D جام جهانی ۲۰۲۲ قطر با برگزاری دو دیدار پایانی مشخص شد و تیم های فرانسه و استرالیا راهی مرحله بعد شدند.

دانمارک تیمی بود که باید برای صعود این بازی را می برد و تهاجمی تر هم بازی را شروع کرد، ولی کانگوروها هم به دفاع کامل رو نیاوردند و پابه پای رقیب شان پیش آمدند. نیمه دوم دانمارک که باید برای صعود گل می زند بیشتر پیش کشید، اما در یک ضدحمله متیو لکی در دقیقه ۶۰ موفق شد دروازه پیتر اشمایکل را باز کند و استرالیا را پیش بیندازد. دانمارک توانایی زدن یک گل هم نداشت و در نهایت با این باخت، با جام جهانی وداع کرد. استرالیا هم که سال ۲۰۰۶ برای اولین و آخرین مرتبه از مرحله گروهی بالاتر رفته بود، دوباره به یک هشتم نهایی رسید.

از باخت جالب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

در ورزشگاه اجوکیشن سیتی تیم های ملی فرانسه و تونس مقابل هم قرار گرفتند که خروس ها در این دیدار با نتیجه ۱-۰ شکست خوردند. دیدیه دشان خروس ها را با ترکیبی متفاوت و با حضور بازیکنان ذخیره به این میدان فرستاد، چرا که صعود تیمش مسجل شده بود. تونس نیمه نخست یک گل هم زد که آفساید اعلام شد. در دقیقه ۵۸ سرانجام وهبی خزری ستاره تونسی ها موفق شد برای تیمش گلزنی کند و عقاب های کارتاژ در آستانه صعود قرار گرفتند، اما گلی که استرالیا در بازی همزمان زد کارشان را خراب کرد. در دقیقه ۸+۹۰ گل آنتوان گریزمن بازی را به تساوی کشاند، اما داور آن را با استفاده از VAR آفساید تشخیص داد.

از باخت جالب فرانسه تا صعود استرالیا پس از 16 سال

در پایان رقابت های گروه D جام جهانی، فرانسه با ۶ امتیاز اول شد، استرالیا با ۶ امتیاز و تفاضل گل کمتر پشت سر خروس ها به مرحله حذفی رسید. تونس ۴ امتیازی همچنان در حسرت صعود ماند و دانمارک یک امتیازی هم در میان ناباوری در قعر جدول گروه جای گرفت.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو