آرژانتین صدرنشین شد و به فرانسه نخورد؛ لهستان با فیرپلی صعود کرد
سرویس ورزشی - تیم‌های ملی آرژانتین و لهستان از گروه C جام‌جهانی راهی دور حذفی شدند و مکزیک و عربستان کنار رفتند.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از فرارو - گروه C جام جهانی ۲۰۲۲ قطر هم به پایان راه خودش رسید و آرژانتین و لهستان از این گروه راهی مرحله بعد شدند.

در ورزشگاه ۹۷۴ تیم های ملی آرژانتین و لهستان به مصاف هم رفتند که آلبی سلسته با نتیجه ۲-۰ پیروز شد.

آرژانتین برای این که با فرانسه در یک هشتم نهایی روبه رو نشود نیاز به گل برای صدرنشینی داشت. آلبی سلسته نیمه نخست تیم برتر میدان بود و چند موقعیت هم خلق کرد، تا این که دقیقه ۳۹ با استفاده از VAR برای شان پنالتی مشکوکی گرفته شد. این ضربه را لیونل مسی به دستان وویچخ شچسنی کوبید تا نیمه اول بدون گل تمام شود. اما گل نزنی های نیمه اول، نیمه دوم خیلی زود جبران شد. پاس ناهوئل مولینا را الکسیس مک آلیستر در دقیقه ۴۷ تبدیل به گل نخست بازی کرد. دقیقه ۶۷ هم شوت تماشایی خولیان آلوارس گل دوم آلبی سلسته را به همراه داشت. 

آرژانتین صدرنشین شد و به فرانسه نخورد؛ لهستان با فیرپلی صعود کرد

در ورزشگاه لوسیل تیم های ملی عربستان سعودی و مکزیک مقابل هم قرار گرفتند که مکزیکی ها این بازی را با نتیجه ۲-۱ بردند.

برتری مکزیک در نیمه اول مشهود بود و عربستان چشم به ضدحملات داشت، ولی در پایان این نیمه هیچ کدام از دو تیم به گل نرسیدند. مکزیک در دقیقه ۴۷ با گلی که هنری مارتین زد پیش افتاد. ضربه ایستگاهی تماشایی لوئیس چاوس در دقیقه ۵۲ شانس مکزیک برای صعود را بیش از پیش کرد، ولی ابتدا قانون فیرپلی و سپس گل سالم الدوسری در دقیقه ۶+۹۰ کارشان را خراب کرد.

آرژانتین صدرنشین شد و به فرانسه نخورد؛ لهستان با فیرپلی صعود کرد

در گروه C آرژانتین با ۶ امتیاز صدرنشین شد؛ لهستان و مکزیک با ۴ امتیاز در رده های دوم و سوم قرار گرفتند. عربستان هم با همان ۳ امتیازی که از دیدار مقابل آرژانتین گرفت در رده چهارم قرار گرفت و حذف شد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو