عکس -  ایران در صحنه برابر آمریکا شکست خورد  -  رفتار جالب ملی پوشان قبل از مصاف تاریخی
سرویس ورزشی - طبیعتا شکست مقابل آمریکا در بازی آخر دور گروهی جام‌جهانی که منجر به حذف تیم ملی ایران از این دوره از رقابت‌ها شد، از جهات مختلف جای بحث دارد.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از همشهری - اگر قرار است بالاخره یک جا این شکست ها به پایان برسد و قطار فوتبال ایران هم روی ریل بیفتد، نیاز است که در مورد کم و کاستی ها صحبت کنیم. در غیر این صورت، پنهان کردن خاک زیر فرش، چیزی را عوض نمی کند. حتما آن باخت از نظر فنی دلایل خاص خودش را داشته و منتقدان هم به فراخور خود در حال بررسی داستان هستند، اما به نظر می رسد یک نکته دیگر هم در داستان دخیل بوده است؛ آن هم تخلیه روانی و انگیزشی ملی پوشان بعد از پیروزی در برابر ولز. در حقیقت بررسی رفتار بازیکنان و مربیان بعد از کسب آن پیروزی، نشان می دهد انگار آنها با همین 3امتیاز اقناع شده بودند و دیگر به فکر آینده نبودند. این ماجرا، در بازی با آمریکا از همان ثانیه اول و حتی زمان ثبت عکس تیمی هم توی چشم می زد.

عکس -  ایران در صحنه برابر آمریکا شکست خورد  -  رفتار جالب ملی پوشان قبل از مصاف تاریخی


بی گمان پیروزی بر ولز مهم بود، آن هم مخصوصا بعد از آن باخت سنگین در برابر انگلستان. با این حال شدت و حدت آن خوشحالی تناسبی با نتیجه ای که به دست آمده بود، نداشت. در حقیقت تیم ملی ایران تنها موفق به شکست تیمی شده بود که 64سال از حضورش در جام جهانی می گذشت؛ تیمی که جزو ضعیف ترین حاضران در جام بیست ودوم به شمار می آمد. با این حال بازیکنان تیم ملی ایران از خوشحالی در پوست خود نمی گنجیدند. دست کم در مرحله گروهی به یاد نمی آوریم که بازیکنان تیمی بعد از کسب یک پیروزی، سرمربی خود را روی هوا بیندازند یا آن همه قاب شادی ثبت کنند. شما بعد از پیروزی عربستان بر آرژانتین و ژاپن بر آلمان و اسپانیا چنین چیزهایی ندیدید. مجموع اینها حسی در بازیکنان به وجود آورد که انگار کار تمام شده و ماموریت به انجام رسیده است. شاید بدون چنین تصوری، تیم ملی می توانست با شرایط روحی و انگیزشی کاملا متفاوت در بازی سوم حاضر شود و نتیجه دیگری بگیرد، اما اتفاقات پس از بازی با ولز به بازیکنان القا کرد که دیگر کاری برای انجام دادن باقی نمانده است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط