طوفان حسن یزدانی برابر رقیب آمریکایی  -  ستاره کشتی ایران و 2 ملی پوش دیگر راهی فینال شدند
سرویس ورزشی - ۳ کشتی گیر ایران با پیروزی برابر رقبای خود به فینال رقابت های کشتی زاگرب راه یافتند.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از همشهری - در ادامه رقابت های روز نخست تورنمنت رنکینگ کشتی آزاد در زاگرب کرواسی، در وزن ۶۱ کیلوگرم که هشت نفر حضور دارند، رضا اطری در دور نخست به مصاف شوتا فارتنادزه از گرجستان رفت و به سختی با نتیجه ۴ بر ۳ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی سپس برابر گامزاتگادجی خالیدوف از مجارستان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و راهی فینال شد.

در وزن ۷۴ کیلوگرم، یونس امامی دارنده ۲ مدال برنز جهان در دور نخست مقابل کوجیرو شیگا از ژاپن ۱۰ بر یک به برتری رسید. وی در مرحله یک هشتم نهایی نیز به مصاف تیموراز سالکازانوف دارنده مدال های نقره و برنز جهان از اسلواکی رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۵ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. امامی در این مرحله با نتیجه ۷ بر ۳  از سد جوزف لاوالی از آمریکا گذشت و راهی نیمه نهایی شد. امامی در این مرحله به مصاف فاضل ارلیماز از ترکیه رفت و با شکست دادن او راهی فینال شد.

در وزن ۸۶ کیلوگرم، حسن یزدانی قهرمان جهان و المپیک در دور نخست به مصاف سباستین جزیرزانسکی از لهستان رفت و در مدت زمان ۳ دقیقه و ۳۷ ثانیه با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر به برتری رسید و راهی یک چهارم نهایی شد. وی در دور دوم به مصاف ابوبکر آباکاروف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان رفت و در پایان با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. یزدانی در مرحله نیمه نهایی نیز با نتیجه قاطع ۱۰ بر صفر از سد مارک هال از آمریکا گذشت و راهی فینال شد.

 زاهید ولنسیا جدی ترین حریف حسن یزدانی از آمریکا نیز در نیمه نهایی با نتیجه عجیب ۱۱ بر صفر مقابل ایشیگودو دارنده مدال برنز امیدهای جهان و طلای جوانان جهان از ژاپن شکست خورد و از رسیدن به فینال بازماند. به این ترتیب دیدار فینال این وزن میان یزدانی و حریف ژاپنی برگزار می شود.

علی سوادکوهی در ۷۹، امیرعلی آذرپیرا در ۹۷ و امیرحسین زارع در وزن ۱۲۵ کیلوگرم، ۳ نماینده دیگر ایران در این رقابت ها هستند که فردا(پنج شنبه) به میدان می روند.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب