قهرمانی حسن یزدانی با پیروزی درخشان در فینال  -  کسب 2 مدال طلا و یک نقره برای کشتی گیران ایران
سرویس ورزشی - روز اول رقابت های کشتی آزاد کرواسی با ۲ مدال طلا و یک نقره برای کشتی گیران ایران به پایان رسید.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از همشهری - امروز و در رقابتهای کشتی کرواسی در وزن ۸۶ کیلوگرم حسن یزدانی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر صفر سباستین جزیرزانسکی از لهستان را مغلوب کرد.

وی در دور دوم و در مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه ۱۱ بر صفر ابوبکر آباکاروف دارنده مدال برنز جهان از آذربایجان را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. یزدانی در این مرحله با نتیجه ۱۰ بر صفر مارک هال از آمریکا را مغلوب کرد و به دیدار فینال راه یافت.

 یزدانی در دیدار پایانی مقابل هایاتو ایشیگورو از ژاپن قرار گرفت و با نتیجه ۱۳ بر ۲ توانست از پیش رو بردارد و قهرمان شود.

در وزن ۷۴ کیلوگرم هم یونس امامی در دور نخست با نتیجه ۱۰ بر ۱ کوجیرو شیگا از ژاپن را مغلوب کرد.

وی در دور بعد با نتیجه ۵ بر صفر تایموراز سالکازانوف دارنده مدال نقره جهان از اسلواکی را از پیش رو برداشت و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

امامی در این مرحله مقابل جوزف لاوالی از آمریکا با نتیجه ۷ بر ۳ شکست داد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل فضلی اریلماز از ترکیه با نتیجه   ۳ بر ۲ به پیروزی دست یافت و به دیدار فینال رسید.

امامی در دیدار فینال به مصاف جیسون نولف از آمریکا کشتی رفت که این مسابقه با نتیجه ۳ بر ۳ تمام شد؛ به این ترتیب حریف آمریکایی به دلیل گرفتن امتیاز درشت برنده مسابقه اعلام شد و امامی به مدال نقره رسید.

در وزن ۶۱ کیلوگرم اما  رضا اطری در دور نخست با نتیجه ۴ بر ۳ شوتا فارتنادزه از گرجستان را مغلوب کرد و راهی مرحله نیمه نهایی شد.

وی در این مرحله مقابل گامزاتگادجی خالیدوف از مجارستان با نتیجه ۳ بر صفر به پیروزی دست یافت تا امشب برای کسب مدال طلا به روی تشک برود. 

اطری در دیدار فینال به مصاف نارانخو نارمانداخ، دارنده مدال برنز جهان از مغولستان رفت و موفق شد با نتیجه ۱۱ بر ۳ ضربه فنی کرده و قهرمان شود. 

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب