انصراف کشتی گیران روس از المپیک پاریس

انصراف کشتی گیران روس از المپیک پاریس

۱۶ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۵۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - فدراسیون کشتی روسیه در بیانیه‌ای انصراف خود را از المپیک پاریس اعلام کرد.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از همشهری - فدراسیون کشتی روسیه در بیانیه ای انصراف خود را از بازی های المپیک پاریس اعلام کرد. در این بیانیه آمده است: ۵ تا ۱۱ آگوست مسابقات کشتی در پاریس فرانسه به عنوان بخشی از بازی های المپیک برگزار می شود.

کشتی گیران روس در شرایط فشار تحریمی، محدودیت های بی دلیل و با بررسی های کلی و شدید برای پذیرش، موفق شدند ۱۶ سهمیه المپیک از ۱۸ مورد ممکن را به دست آورند اما قهرمانان بازی های المپیک مجاز به رقابت نیستند.

اواسط ژوئن "لیست ورزشکاران پذیرفته شده" در سایت کمیته بین المللی المپیک منتشر شد که شامل تنها ۱۰ کشتی گیر روسی بود که نام برخی از آنهایی که سهمیه کسب کرده بودند دیده نمی شد. کمیته بین المللی المپیک به مانعی بر سر راه عبدالرشید سعداله یف برای کسب سومین مدال المپیک تبدیل شد و به زائوربک سیداکوف، زائور اوگویف، موسی اولویف و سایر کشتی گیران تیم ملی روسیه فرصت رقابت نداد. در همین راستا کمیته اجرایی فدراسیون کشتی روسیه نشستی را با کادر مربیان تیم های ملی روسیه در رشته های کشتی آزاد، بانوان و کشتی فرنگی و با ورزشکارانی که برای بازی های المپیک دعوت شده بودند برگزار کرد و به نتیجه لازم رسید.

تصمیم به اتفاق آرا امتناع از شرکت در بازی های المپیک است. فدراسیون کشتی روسیه، ورزشکاران و مربیان تیم های ملی روسیه در کشتی آزاد، بانوان و کشتی فرنگی، از سیاستمداران پیروی نمی کنند و اجازه نمی دهند روحیه تیم روسیه شکسته شود.

منبع: فارس

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب