عکس -  یک "دی جی" برگ برنده انگلیسی ها در ضربات پنالتی!

عکس - یک "دی جی" برگ برنده انگلیسی ها در ضربات پنالتی!

۱۹ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۵۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس ورزشی - موفقیت تیم ملی انگلیس در ضربات پنالتی، شاید به لطف یک مربی تنفس که به صورت پاره وقت، دی‌جی رادیو ۱ بی‌بی‌سی هم هست، رقم خورده باشد.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - سه شیرها در مرحله یک چهارم نهایی یورو 2024، مقابل سوئیس نمایشی بی نقص از پنالتی زدن ارائه دادند. کول پالمر، جود بلینگام، بوکایو ساکا، ایوان تونی و ترنت الکساندر-آرنولد با به ثمر رساندن هر پنج پنالتی انگلیس، باعث افتخار کشورشان شدند. در مقابل، جردن پیکفورد هم با مهار ضربه پنالتی اول سوئیس توسط مانوئل آکانجی، عملکرد فوق العاده ای از خود به جا گذاشت. با این پیروزی، سه شیر روز چهارشنبه برای کسب یک جایگاه در فینال یکشنبه، مقابل هلند صف آرایی می کنند. حریف احتمالی انگلیس در فینال، اسپانیا یا فرانسه خواهد بود.

در گزارش ورزش سه آمده است:گرت ساوت گیت، سرمربی تیم ملی انگلیس در صورت قهرمانی این تیم، احتمالا برای استیوارت ساندمن، متخصص تنفس، یک کارت تشکر به یادگار خواهد فرستاد. این فرد 41 ساله که همچنین به عنوان دی جی برای رادیو ۱ بی بی سی کار می کند، یک گورو حرفه ای تنفس است که خود را «مربی تنفس» معرفی می کند. او هفته گذشته به محل تمرین تیم ملی انگلیس در آلمان سفر کرد و کارگاه آموزشی تنفس را برای 26 بازیکن این تیم برگزار کرد تا به آن ها در آرامش اعصاب و بهبود تمرکز کمک کند.

عکس -  یک "دی جی" برگ برنده انگلیسی ها در ضربات پنالتی!

ساندمن به بازیکنان توصیه کرد: «در لحظات پرفشار، به مدت پنج ثانیه نفس عمیق بکشید و سپس به مدت پنج ثانیه نفس خود را بیرون دهید.» او توضیح داد که این تکنیک به «بازنشانی ماهیچه ها، بافت ها، اعصاب و ذهن کمک می کند، به طوری که وقتی زمان بازگشت به تمرکز فرا می رسد، بتوانید در بهترین حالت خود عمل کنید.»

ساندمن پیش از پیروزی انگلیس مقابل سوئیس و پس از پیروزی مقابل اسلواکی در مرحله یک هشتم نهایی، گفت: «هیچ نشانه ای بهتر از ارتباط قدرتمند بین تنفس و عملکرد وجود ندارد. انتخاب تمرینات تنفس توسط تیم ملی انگلیس برای کمک به ریکاوری تیم در یورو 2024 پس از پیروزی یکشنبه، گواه این موضوع است. افتخار می کنم که برای رهبری این جلسات انتخاب شده ام.»

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب