راه هموار محمدهادی ساروی برای رسیدن به فینال المپیک 2024

راه هموار محمدهادی ساروی برای رسیدن به فینال المپیک 2024

۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۹:۱۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس ورزشی - باتوجه به آخرین رنک کشتی‌گیران وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، راه ملی‌پوش این وزن ایران برای رسیدن به فینال المپیک ۲۰۲۴ پاریس هموار است.

به گزارش سرویس ورزشی خبر ناب به نقل از فرارو -  رقابت های کشتی المپیک ۲۰۲۴ با رشته فرنگی ۱۵ مرداد در پاریس آغاز می شود و ۲۱ مردادماه به پایان خواهد رسید.

محمدهادی ساروی که در رقابت های المپیک ۲۰۲۰ یکی از دو مدال تیم محمد بنا را در توکیو کسب کرد، سال گذشته با کسب عنوان سومی جهان، سهمیه المپیک پاریس را به دست آورد و در ادامه نیز طبق چرخه انتخابی تیم ملی در سال ۲۰۲۴، با عبور از مهدی بالی، به عضویت تیم المپیکی درآمد.

ساروی سال گذشته در مرحله نیمه نهایی مغلوب روسیلوی کوبایی شد و از رسیدن به فینال بازماند. روسیلو در مبارزه پایانی آرتور الکسانیان ارمنی را غافلگیر کرد و شکست داد تا با وجود پیش بینی های قبلی مبنی بر طلایی شدن یکی از دو کشتی گیر ایران و ارمنستان در بلگراد، مدال طلای این وزن در آخرین مسابقه جهانیِ پیش از المپیک از آنِ کشتی گیر کوبایی شود.

اتفاقِ خوب برای نماینده ۹۷ کیلوگرم ایران در المپیک ۲۰۲۴ این است که با توجه به حضور محمدهادی ساروی در دومین و آخرین تورنمنت رنک دار اتحادیه جهانی در سال ۲۰۲۴، این کشتی گیر به احتمال فراوان تا فینال هیچگونه رویارویی با دو حریف اصلی خود نخواهد داشت و از آن مهمتر، روسیلو و الکسانیان در صورت برتری در مرحله مقدماتی، احتمالا در نیمه نهایی با هم برخورد خواهند کرد و اگر ساروی بتواند از سد حریفانش در مرحله مقدماتی و نیمه نهایی بگذرد که سابقه شکست همه آن ها را نیز دارد، نماینده ایران با برنده روسیلو و الکسانیان در فینال دیدار خواهد کرد.

با این شرایط راه محمدهادی ساروی برای رسیدن به فینال المپیک هموار است.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب