جنبش حسینیون در پی گفتمان سازی است

جنبش حسینیون در پی گفتمان سازی است

۲۹ مهر ۱۴۰۰ - ۲۰:۴۸ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - رهبر مقاومت حسینیون آذربایجان با بیان اینکه همه فعالیت‌های جنبش مقاومت حسینیون برای انتقام سخت است، گفت: آذربایجان در یک منطقه حساس است که رژیم صهیونسیتی و قدرت‌های شیطان آن‌جا را حیاط خلوت خود کرده‌اند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از ایسنا - شیخ توحید ابراهیم بیلی عصر امروز (۲۹ مهرماه) در اجلاسیه دومین کنگره شهدای دانشجو استان زنجان که در سالن روزبه دانشگاه علوم پزشکی زنجان برگزار شد، با بیان اینکه حسینیون آذربایجان مدافعان حرم اهل جمهوری آذربایجان هستند که از سال ۲۰۱۳ میلادی با بزرگواری حاج قاسم سلیمانی به جبهه بزرگ حق پیوستند، اظهار کرد: متاسفانه ۱۵۰۰ نفر از مردم جمهوری آذربایجان به داعش پیوستند که در تاریخ برای شیعیان یک ننگ بزرگ است. با حمایت شهید سلیمانی، مدافعان حرم به جنبش مقاومت حسینیون تبدیل شدند؛ نه تنها بحث امنیتی - نظامی بلکه در بحث فرهنگی، جریان سازی و گفتمان سازی به صورت جدی فعالیت می کنند.

این رهبر مقاومت با بیان اینکه همه فعالیت های جنبش مقاومت حسینیون برای انتقام سخت است، گفت: آذربایجان در یک منطقه حساس است که رژیم صهیونسیتی و قدرت های شیطانی آن جا را حیاط خلوت خود کرده اند.

رهبر مقاومت حسینیون آذربایجان با بیان اینکه هر قدرتی که هویت یک ملت را تعریف کرده و تاریخ آن را بنویسد بر آن ملت مسلط می شود، گفت: صهیونیست و یهود با جعل هویت و تاریخ آذربایجان و تعریف آن به مردم و با کار ۳۰ ساله، وضعیت امروز کشور آذربایجان را رقم زده است.

شیخ ابراهیم بیلی با بیان اینکه بعد فرهنگی جنبش مقاومت حسینیون بسیار قوی بوده و تنها تریبون اجتماعی و سیاسی مسائل آذربایجان مربوط به بحث حسینیون است، اظهار کرد: برای تقویت بنیه و توانمندسازی شیعیان آذربایجان و ایجاد قدرت بازدارندگی تلاش می کنیم.

وی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران یک حرم است که اگر برای آن مشکلی به وجود آید، همه حرم ها نابود می شوند، ادامه داد: در جنگ اخیر قره باغ که حق مسلم جمهوری آذربایجان و آزادی آن بود، جنبش حسینیون وقتی دید بازی را دشمن طراحی کرده فراخوان عمومی برای بحث قره باغ به مردم آذربایجان نداد.

رهبر مقاومت حسینیون آذربایجان با بیان اینکه جنگ قره باغ برای پیاده کردن سیاست های کثیف اسرائیل و آمریکا بود، خاطرنشان کرد: امید است در آذربایجان شیعیان قدرت پیدا کنند و اسلام حاکم شود، اما این کار نیازمند یک کار عمیق و قوی و دیپلماسی مردمی است.

این خبر توسط سایت خبرگزاری ایسنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در خبر ناب
آرین کریمی ۰۱ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۳:۳۶
به نام دیار غیرت آذربایجان به نام دیار عشق امام حسین و حضرت عباس به نام دیاری که فاطمه زهرا عاشق عزاداری آن هاست ترک ها باعث گسترش ایلام و بخصوص مکتب شیعه شدند ما در پیش قراولان امام زمان هستیم و هرلحظه حضرت اراده کند همانند نیکانمان که دنیا را فتح کردند عالم را فتح خواهیم کرد به فرماندهی امام زمان و قشون ترک الله