تردد خودرو در محوطه دانشگاه شریف ممنوع شد

تردد خودرو در محوطه دانشگاه شریف ممنوع شد

۰۲ بهمن ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - همزمان با راه اندازی پارکینگ دانشگاه صنعتی شریف، تردد کلیه اتومبیل‌های شخصی اساتید، کارکنان و سایر مراجعان به این دانشگاه به جز موارد مشخص شده ممنوع اعلام شد.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از ایسنا - بر این اساس، از امروز شنبه دوم بهمن ماه ۱۴۰۰ تردد اتومبیل به دانشگاه صنعتی شریف بر اساس مصوبه های قبلی هیئت رئیسه این دانشگاه محدود می شود.

در این شرایط موارد جواز تردد به این شرح است:

- اتومبیل های متعلق به دانشگاه و تردد آنها در سطح دانشگاه تابع دریافت مجوز است.

- اعضای هیات علمی، کارکنان و دانشجویانی که مشکل جدی حرکتی دارند، با مجوز پزشک معتمد دانشگاه اجازه تردد خواهند داشت.

- همچنین اتومبیل های حامل محصولات فاسدشدنی و خدماتی ویژه شامل آمبولانس، خدمات عمومی و پست و اتومبیل های خدماتی عادی ( صرفا در ساعت ۶ تا ۷ صبح و ۱۸ تا ۲۱ روزهای عادی و در روزهای تعطیل با هماهنگی حراست دانشگاه شریف) اجازه تردد در سطح دانشگاه را خواهند داشت.

با اعلام دانشگاه صنعتی شریف، از امروز تردد هرگونه موتور سیکلت در دانشگاه ممنوع خواهد شود.

این دانشگاه همچنین اعلام کرده که مسیر تردد برای اتومبیل های مجاز به تردد صرفا یک مسیر خواهد بود و کمیته ترافیک دانشگاه شریف با در نظر گرفتن محل های مشخص شده برای پارکینگ نسبت به تعیین مسیر تردد در دانشگاه تصمیم گیری می کند.

آئین نامه منع تردد خودرو در دانشگاه صنعتی شریف در جلسه ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ هیات رئیسه این دانشگاه به تصویب رسید و در حال حاضر طی یک دوره آزمایشی ۳ ماهه در حال اجرا است.

پیش از این، دکتر فرشاد فاطمی معاون اداری مالی دانشگاه صنعتی شریف نیز در خصوص پارکینگ طبقاتی شمال این دانشگاه گفته بود: پارکینگ دانشگاه شریف با همکاری یکی از فارغ التحصیلان دانشگاه صنعتی شریف ایجاد شده است. بخشی از هزینه های ساخت این پارکینگ قرار است از طریق درآمد و اجاره واحدهای تجاری آن در طول یک دوره ۳۰ ساله بهره برداری، تامین شود. همچنین دانشگاه نیز در این ۳۰ سال بخشی از درآمد پارکینگ را دریافت خواهد کرد. ضمن اینکه پس از ۳۰ سال فضای پارکینگ و فضاهای تجاری بازسازی و در اختیار دانشگاه صنعتی شریف قرار خواهد گرفت. این پارکینگ ۵ طبقه با ظرفیت ۱۰۵۰ خودرو طراحی شده است.

این خبر توسط سایت خبرگزاری ایسنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری ایسنا

اخبار گوناگون در خبر ناب