حاشیه های ایلان ماسک تسلا را در خطر قرار داده است  -  از اتهام آزار جنسی تا صحبت های سیاسی ضد حزب دموکرات
سرویس علم و فناوری - ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا در روزهای گذشته با یک اظهار نظر سیاسی و همچنین طرح یک ادعای آزار جنسی علیه‌اش حاشیه‌ساز شده و اکنون برخی درباره آسیب‌دیدن برند شرکت تسلا اظهار نگرانی می‌کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - رویترز، ایلان ماسک که با خبر خرید توییتر در صدر اخبار رسانه ها قرار گرفته بود، هفته گذشته در اظهار نظری صریح سخنانی بر ضد حزب دموکرات مطرح کرد و یک روز پس از آن ادعای آزار جنسی علیه او مطرح شد.

ماسک روز چهارشنبه در توییتر نوشت: «در گذشته به دموکرات ها رای دادم، زیرا آنها (بیشتر) حزب مهربانی بودند. اما آنها به حزب تفرقه و نفرت تبدیل شده اند، بنابراین من دیگر نمی توانم از آنها حمایت کنم و به جمهوری خواهان رای خواهم داد».

حاشیه های ایلان ماسک تسلا را در خطر قرار داده است  -  از اتهام آزار جنسی تا صحبت های سیاسی ضد حزب دموکرات

توییت حاشیه ساز ایلان ماسک علیه حزب دموکرات امریکا

این اظهار نظر صریح ماسک و به کار بردن عنوان «حزب تفرقه و نفرت» برای حزب دموکرات، خشم برخی کارمندان و مشتریان شرکت تسلا که از حامیان این حزب هستند را برانگیخت.

یک روز بعد بیزنس اینسایدر خبری منتشر کرد مبنی بر اینکه ایلان ماسک سال ۲۰۱۶ یک خدمه پرواز را مورد آزار جنسی قرار داده است. بر اساس این خبر، آزار جنسی ادعا شده در یک جت خصوصی رخ داده و در همان زمان شرکت تسلا برای مسکوت گذاشتن طرح شکایت مبلغ ۲۵۰ هزار دلار به شاکی پرداخت کرده است. ماسک این ادعا را رد و شخص مدعی را یک دروغ گو خطاب کرده است.

از آنجایی که نام ایلان ماسک با شرکت تسلا عجین شده، این نگرانی به وجود آمده که حاشیه های ایجاد شده حول این مدیر میلیاردر بر فروش خودروهای تسلا به ویژه در کالیفورنیا تاثیر منفی بگذارد.

کالیفورنیا یک ایالت عمدتا چپ گرا در ایالات متحده آمریکا است و دموکرات ها در آن هواداران پر شماری دارند. طبق گزارش انجمن فروشندگان خودروی جدید کالیفرنیا، فروش تسلا در کالیفرنیا تقریباً ۷۰ درصد در سال افزایش یافته و این شرکت ۶.۵ درصد از کل خودروهای این ایالت را در اختیار دارد. علاوه بر این هواداران حزب دموکرات بخش زیادی از مشتریان شرکت تسلا را تشکیل می دهند.

این مجموعه تحولات به سرعت بر روی افکار عمومی جامعه امریکا اثر گذاشت. هشتگ تحریم تسلا روز جمعه در توییتر ترند شد و چندین نفر ادعا کردند که سفارش خودروی خود از این شرکت را لغو می کنند.

یک کاربر توییتر که خود را وکیل معرفی کرده درباره ایلان ماسک نوشته است: «من در گذشته او را به خاطر ایجاد یک کسب وکار سبز (طرفدار محیط زیست) که در مصرف انرژی تحولاتی ایجاد کرده تحسین می کردم. اما اکنون متاسفانه او به یک ترول (اوباش مجازی) جویای توجه و تفرقه برانگیز تبدیل شده است. من دیگر اعتماد ندارم او به محصولات شرکتش متعهد باشد. به همین دلیل من سفارش خرید خودروی تسلا را لغو می کنم».

یکی دیگر از کاربران توییتر از آلمان نوشت: «شما یک مشتری بالقوه را از دست دادید». علی رغم این اظهارنظرهای مجازی هیچ منبع مستقلی تایید نکرده که پس از حواشی اخیر ایلان ماسک آیا واقعا سفارش خریدی از تسلا لغو شده است یا خیر؟

در مقابل هواداران ماسک هم بیکار ننشستند و به دفاع از او در رسانه های اجتماعی پرداختند. یکی از کاربران توییتر، خود را جمهوری خواهی دانست که به تازگی برای پنل های خورشیدی تسلا ثبت نام کرده و از کارهای ایلان ماسک تشکر کرد.

در نتیجه این تحولات روز جمعه، سهام تسلا تقریباً ۹ درصد افت کرد و حدود ۶۶ میلیارد دلار از ارزش بازار سهام تسلا کاهش یافت. در این روز سهام این شرکت به پایین ترین سطح خود از اوت گذشته رسید.

در این شرایط بحرانی با توجه به سابقه قوی شرکت تسلا، قاعدتا بسیاری از سرمایه گذاران اصلی شرکت در کنار ماسک خواهند ماند و از او حمایت می کنند، اما این لزوما به مفهوم نگران نبودن آنها از حواشی به وجود آمده نیست. یکی از سهامداران تسلا، ایلان ماسک را «بهترین چیز برای تسلا و بدترین چیز برای تسلا» توصیف کرده است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب