واتساپ ویندوز با سرعت و پایداری بیشتر رسما منتشر شد

واتساپ ویندوز با سرعت و پایداری بیشتر رسما منتشر شد

۲۸ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - متا آزمایش برنامه رسمی واتساپ بتا برای ویندوز را به پایان رسانده است و این اپلیکیشن اکنون برای دانلود از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس گرفته است. ویژگی اصلی این نسخه این است که استفاده از آن نیازی به همگام سازی با اپلیکیشن واتساپ گوشی هوشمند ندارد.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - متا آزمایش برنامه رسمی واتساپ بتا برای ویندوز را به پایان رسانده است و این اپلیکیشن اکنون برای دانلود از طریق فروشگاه مایکروسافت در دسترس گرفته است.

ویژگی اصلی این نسخه این است که استفاده از آن نیازی به همگام سازی با اپلیکیشن واتساپ گوشی هوشمند ندارد. تاکنون کاربران واتساپ در رایانه های ویندوزی مجبور بودند از طریق نسخه وب با یکدیگر  تعامل داشته باشند. اکنون آن ها می توانند از یک کلاینت تمام عیار واتساپ برای ویندوز استفاده کنند.

واتساپ ویندوز با سرعت و پایداری بیشتر رسما منتشر شد

این نسخه نسبت به نسخه وب، سریعتر و روانتر شده است و یک رابط کاربری متناسب با ظاهر این پلتفرم را ارائه می دهد. قابل توجه ترین تغییر این است که کاربران برای همگام سازی پیام ها بین نسخه های موبایل و دسکتاپ مجبور نیستند دائما در حال اجرا بودن واتساپ را در تلفن همراهشان بررسی کنند. قابلیت پشتیبانی از چند دستگاه این امکان را در اختیار کاربران قرار می دهد که با حفظ رمزگذاری سرتاسری و بدون استفاده از تلفن هوشمند خود حداکثر چهار دستگاه را به حساب واتساپ خود پیوند دهند. طبق برخی گزارش ها، متا در حال طراحی یک کلاینت کامل واتساپ برای سیستم عامل macOS نیز می باشد.

این پیام رسان اخیرا تلاش هایی نیز در جهت افزایش حریم خصوصی کاربران انجام داده است. جدیدترین ویژگی این پلتفرم این امکان را به کاربران می دهد تا شماره تلفن خود را از همه اعضای یک گروه واتساپ مخفی کنند. این قابلیت تاکنون تنها در نسخه بتای اندروید ۲.۲۲.۱۷.۲۳ مشاهده شده است.

«مارک زاکربرگ» می گوید: «ویژگی جدید به شما این امکان را می دهد تا شماره تلفن خود را از همه اعضای یک گروه پنهان کنید. می توانید لیستی از افراد را تعیین کنید تا واتساپ فقط شماره شما را به آن ها نشان دهد. ما به ایجاد راه های جدیدی برای محافظت از ارتباطات و حفظ حریم خصوص کاربران ادامه خواهیم داد.»

منبع: gizchina

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب