انتقاد رسانه های آمریکا از ناتوانی دولت در مهار اپیدمی -  ایالات متحده در کنترل آبله میمون شکست خورده است
سرویس علم و فناوری - رسانه‌های آمریکایی نوشتند،‌ ایالات متحده نتوانسته است ویروس را در بحبوحه بحران آبله میمون مهار کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فارس - سی جی تی ان، رسانه های ایالات متحده از این کشور به دلیل ناتوانی دولت در مهار آبله میمون انتقاد کرده اند، اگرچه انتظار می رفت که پس از خشم مردم  برای همه گیری شدید کووید-۱۹، کنترل بهتری از یک بیماری در حال گسترش دیگر داشته باشد.

رسانه ها خاطرنشان کردند، با توجه به اینکه آمریکا از ذخایر واکسن بهره می برد و قابلیت های خوبی برای آزمایش ویروس دارد، این کشور باید بتواند با ویروس آبله میمون مقابله کند.

به گزارش آتلانتیک، بوگوما کابیسن تیتانجی، ویروس شناس و پزشک بیماری های عفونی در دانشگاه می گوید: «آگر تنها یک ویروس قابل مهار وجود داشت، آن هم آبله میمون بود».

با این حال، ایالات متحده در میان کشورهایی با بیشترین موارد تایید شده آبله میمون قرار دارد. ظرفیت این کشور برای مقابله با بیماری های عفونی ممکن است حتی بدتر از ابتدای سال ۲۰۲۰ باشد.

در  بیانیه این رسانه آمده است: «اگرچه ممکن بود زمانی ایالات متحده یکی از بهترین کشورها برای متوقف کردن و جلوگیری از شیوع بیماری به نظر  برسد، اما در واقع یکی از بهترین ها در هدر دادن پتانسیل خود است».

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب