جدیدترین شایعات درمورد گوشی جدید سامسونگ  -  s23 با تراشه ای سریع تر به بازار عرضه می شود
سرویس علم و فناوری - شنیده‌ها حاکی از این است که سامسونگ، قصد دارد در گوشی گلکسی اس ۲۳ از پردازنده نسخه تقویت‌شده و سریع‌تر اسنپ‌دراگون نسل ۲ استفاده کند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - سایت گیزموچاینا، شنیده شده است که سامسونگ قصد دارد سری گالکسی اس ۲۳ را با نسخه اورکلاک شده یا سریع تر جدیدترین و بهترین پردازنده اسنپ دراگون ۸ نسل ۲ کوالکام عرضه کند. اکنون، شایعه ای جدید فاش کرده است که این نوع تقویت شده از چیپست های پرچمدار نسل بعدی توسط سامسونگ فاندری (Samsung Foundry) ساخته خواهد شد.

برای کسانی که نمی دانند، غول فناوری کره جنوبی معمولا گوشی های هوشمند پرچمدار خود را با تراشه های اگزینوس اختصاصی خود در همه جا به جز ایالات متحده، کانادا و چین عرضه می کند. با این حال، پس از واکنش شدید نسبت به تفاوت عملکرد قابل توجه، این شرکت اکنون چیپست های کوالکام را به صورت جهانی در سری گالکسی اس ۲۳ در سال جاری عرضه خواهد کرد.

علاوه بر این، گزارش های اخیر نشان می دهد که اسنپدراگون ۸ نسل ۲ دارای سرعت بالاتری نسبت به مدل های قبلی خواهد بود، که به این معنی است که عملکرد کمی بهتری ارائه خواهد داد. اکانت توییتری «RGcloudS» ادعا می کند که دو نسخه از اسنپ دراگون ۸ نسل ۲ وجود خواهد داشت، نوع AC با استفاده از حالت پردازش «N۴P »  تی اس ام سی (TSMC) تولید می شود، در عین حال سامسونگ فاندری نسخه AB را با استفاده از فرآیند ۴نانومتری LPE تولید خواهد کرد. 

تی اس ام سی (TSMC) بزرگ ترین سازنده تراشه های قراردادی در جهان است و سامسونگ فاندری (Samsung Foundry) نیز یکی از بازیگران اصلی این عرصه است.  درباره خود تراشه ها باید گفت که اسنپ دراگون ۸ نسل ۲ قرار است دارای هسته Cortex X۳ Prime با فرکانس ۳.۲ گیگاهرتز باشد و هسته گالکسی X۳ در گالکسی S۲۳ دارای سرعت ۳.۳۲ گیگاهرتز است. این تمام اطلاعاتی است که ما در حال حاضر در اختیار داریم و برای دانستن جزئیات بیشتر باید قدری بیشتر منتظر ماند. 

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط