نجات از شر بزرگترین دردسر خودرویی ممکن شد!

نجات از شر بزرگترین دردسر خودرویی ممکن شد!

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۱۸:۴۳ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - داو کمیکال و بریجستون برای حل مشکل پنچری تایر خودرو دست به کار شده‌اند و تکنولوژی جدید تحول‌آفرینی را برای لاستیک خودروها توسعه می‌دهند. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - گجت نیوز: داو کمیکال و بریجستون برای حل مشکل پنچری تایر خودرو دست به کار شده اند و تکنولوژی جدید تحول آفرینی را برای لاستیک خودروها توسعه می دهند.

پنجر شدن ناگهانی تایر خودرو طی رفت و آمدهای روزانه یا یک سفر تفریحی کابوسی است که همه خودروسوارها آرزو دارند هیچ وقت نصیبشان نشود. برای حل و فصل این مشکل هم راهکارهای زیادی روی میز قرار گرفته است؛ از درزگیرها گرفته تا فوم های حلقه ای لاستیک خودروهای آفرود. بین این راهکارهای متعدد، تایرهای پنچررو یا «ران فلت» (Run-Flat) یکی از کارآمدترین نمونه های اخیر بوده اند.

نجات از شر بزرگترین دردسر خودرویی ممکن شد!

این تایرها مانع خروج هوا از لاستیک نمی شوند، بلکه از طریق کناره های محکم تر و استحکام بخشیدن قسمت آج این امکان را برای خودرو فراهم می کنند تا حتی هنگام پنجری هم بتواند به راه خود ادامه بدهد. البته هر راهکاری طبیعتاً بی عیب و ایراد نیست و یکی از نواقص تایرهای پنجررو این است که خودرو با این تایرها در صورت پنچری فقط می تواند یک مسافت محدود ۸۰ کیلومتری را با نهایت سرعت ۸۰ کیلومتر بر ساعت طی کند. با وجود این، شرکت های بریجستون و داو کمیکال کمپانی با یک تکنولوژی جدید کاربردی تر و سازگارتر با محیط زیست برای لاستیک خودروها از راه رسیده اند.

شرکت داو کمیکال با ماده سیلیکونی تازه ای تحت عنوان SiLASTIC SST-2650 به دنبال ایجاد تحولی در درزگیر لاستیک خودروها است. درزگیر سیلیکونی این شرکت ترکیبی دو قسمتی به حساب می آید که در فرایند تولید داخل تایر پیاده سازی می شود. تکنولوژی جدید داو کمیکال برای لاستیک خودروها طی این همکاری به درزگیرهای B-SEALS شرکت بریجستون هم راه پیدا خواهد کرد.

در اصل درزگیر داو کمیکال لایه ای از سیلیکون مقاوم و فوق انعطاف پذیر داخل تایر است. پس از نفود یک میخ به تایر، سیلیکون داخلی تایر اطراف میخ را در بر می گیرد و بعد از حذف شیء خارجی، سوراخ را پُر می کند و فشار را نگه می دارد تا بعداً به آن رسیدگی شود. در واقع این ماده به لطف خواص خود می تواند برای ترمیم سوراخ ایجاد شده به حالت اولیه خود برگردد؛ چه میخ همان لحظه خارج شده باشد و چه با کمی تاخیر.

داو ادعا می کند که این تکنولوژی جدید لاستیک خودروها فرایند تولید سریعی دارد، ولی با توجه به این اطلاعات فنی در دسترس، شکل دهی نهایی تا هفت روز زمان می برد. همین روی زمان تولید تایرهای برخوردار از این تکنولوژی نقش بسزایی خواهد داشت و اقدامات مشخصی از سوی بریجستون برای فرایند ساخت و انبارداری را می طلبد. این درحالی است که بنا به آمار، فرایند شکل دهی به تایرهای وسایل نقلیه سبک معمولاً بین ۱۲ تا ۱۵ دقیقه طول می کشد.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط