تلگرام تحت فشار اطلاعات برخی کاربران را فاش کرد

تلگرام تحت فشار اطلاعات برخی کاربران را فاش کرد

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۳:۳۲ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - دادگاهی در هند پیش‌تر به تلگرام دستور داده بود که به قوانین این کشور پای‌بند باشد و جزییات افرادی را که چنین کانال‌هایی را مدیریت می‌کنند ارائه دهد.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - تلگرام به درخواست دادگاهی در هند، اطلاعات شخصی ادمین کانال های ناقض کپی رایت را ارائه داده است. این داده ها شامل موارد حساسی مثل نام و شماره موبایل می شود.

به گزارش زومیت، براساس ادعای تک کرانچ، تلگرام برای تبعیت از حکم دادگاهی در هند، نام، شماره موبایل و آدرس IP ادمین کانال هایی را که به نقض کپی رایت متهم شده اند فاش کرده است. این ادعا به نوبه ی خود بسیار قابل توجه است و اگر حقیقت داشته باشد، نشان می دهد دولت ها با فشار بر تلگرام می توانند به داده هایی که این پیام رسان از صدها میلیون کاربرش جمع آوری می کند دسترسی داشته باشند.

گفته می شود یک معلم هندی به دلیل عدم توانایی تلگرام در جلوگیری از توزیع غیرقانونی مطالب درسی اش، در دادگاه عالی هند از این پیام رسان شکایت کرده است. نیتو سینگ، معلم شاکی، می گوید شماری از کانال های تلگرام بدون کسب مجوز، مطالب درسی او را با قیمت پایین به کاربران فروخته اند.

دادگاهی در هند پیش تر به تلگرام دستور داده بود که به قوانین این کشور پای بند باشد و جزییات افرادی را که چنین کانال هایی را مدیریت می کنند ارائه دهد.

تلگرام گفته بود افشای اطلاعات شخصی ادمین کانال ها باعث نقض حریم خصوصی و قوانین کشور سنگاپور می شود، اما دادگاه هند با این استدلال موافقت نکرد. سرورهایی که برای ذخیره سازی داده های کاربران تلگرام استفاده می شوند، در سنگاپور قرار دارند.

دادگاه هند به تلگرام گفته که لازم است اقداماتی برای حفاظت از صاحبان کپی رایت دربرابر افرادی که قانون را نقض می کنند، انجام شود. پراتیبا سینگ، قاضی دادگاه، می گوید تلگرام از حکم قبلی تبعیت کرده و داده ها را به اشتراک گذاشته است.

دادگاه هند در بیانیه ای گفته است که شاکیان و وکلای آنها اجازه ندارند داده های موردبحث تلگرام را با نهادی متفرقه در میان بگذارند، بااین حال در روند پرونده ی فعلی اجازه ی ارائه ی این داده ها به سازمان های دولتی یا اداره ی پلیس صادر می شود.

سخنگوی تلگرام به درخواست تک کرانچ برای شفاف سازی درباره ی گفته های دادگاه هند پاسخ نداده، اما در بیانیه ای گفته است: «تلگرام داده های بسیار محدودی از کاربرانش جمع آوری می کند و در برخی مواقع به هیچ داده ای از آنها دسترسی ندارد. در بیشتر مواقع، ما نمی توانیم بدون یک سری نقاط ورودِ به خصوص، به داده های هیچ کاربری دسترسی پیدا کنیم. ما معتقدیم که دررابطه با پرونده ی هند، چنین اتفاقی رخ داده است. درنتیجه نمی توانیم تأیید کنیم که داده های شخصی در این مورد به اشتراک گذاشته شده باشند.»

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

ناشناس ۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۰۱:۲۲
اینقدر دروغای گنده گنده نگو هیچکس نمیتونه از تلگرام سوئ استفاده کنه و بسیار مطمنه اینجوری اعتبار خودت بیشتر پایین میاد