قابلیت فوق العاده آیفون 14 جان یک انسان را نجات داد!

قابلیت فوق العاده آیفون 14 جان یک انسان را نجات داد!

۱۲ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - تماس ماهواره ای آیفون ۱۴ بار دیگر خوش درخشید و جان فردی که در منطقه‌ای از آلاسکا گیر افتاده بود را با ارسال پیام کمک به مراکز اضطراری نجات داد. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - گجت نیوز: تماس ماهواره ای آیفون ۱۴ بار دیگر خوش درخشید و جان فردی که در منطقه ای از آلاسکا گیر افتاده بود را با ارسال پیام کمک به مراکز اضطراری نجات داد.

فردی پس از گیر افتادن در منطقه ای از آلاسکا، با استفاده از قابلیت تماس ماهواره ای اضطراری آیفون ۱۴ توانست جان سالم به سر ببرد. این مرد با یک ماشین برفی از نورویک به سمت کوتزبو در حال سفر بود که در منطقه ای گیر افتاد. ولی خوشبختانه موفق شد با ارسال درخواست کمک از طریق تماس ماهواره ای گوشی آیفون ۱۴ خودش به نیروهای اضطراری آلاسکا، از آن ها کمک بگیرد.

بلافاصله پس از ارسال این پیام، هماهنگ کننده تیم جستجو و نجات منطقه شمال غربی در قطب شمال با همکاری گروهی از تیم های جستجو و نجات محلی، چهار داوطلب را به محلی که پیام از آن ها ارسال شده فرستادند و آن ها با استفاده از مختصات GPS موفق به پیدا کردن فرد مورد نظر شدند. پستی که توسط اداره ایمنی عمومی آلاسکا منتشر شده نشان می دهد که هیچ آسیبی به فرد ارسال کننده کمک وارد نشده است.

اپل برای نخستین بار قابلیت ارسال پیام کمک اضطراری (SOS) بر بستر خطوط ماهواره ای را در کنفرانس توسعه دهندگان WWDC ۲۰۲۲ رونمایی کرد و از ماه نوامبر هم آن را در اختیار کاربران گذاشته است.

وقتی قابلیت تماس ماهواره ای آیفون ۱۴ فعال می شود، یک سری سوال از نوع اضطراری همراه با جزئیات مهمی در قالب یک پیام فشرده متنی از کاربر پرسیده می شود. سپس این متن از طریق ماهواره ماهواره به یکی از مراکز پاسخ اضطراری ارسال می شود که از پیام های فشرده پشتیبانی می کنند. یا آنکه از طریق مراکز پاسخ اضطراری خود اپل به نزدیک ترین پایگاه اورژانسی ارسال خواهد شد.

ویدیو معرفی تماس ماهواره ای آیفون ۱۴ اپل

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در برخط