جاه طلبانه ترین پروژه تاریخ بشر رونمایی شد

جاه طلبانه ترین پروژه تاریخ بشر رونمایی شد

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۹:۴۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - عجیب ترین شهر تاریخ بشر در چین ساخته می‌شود. چین ساخت یک شهر شناور بزرگ به عنوان جاه‌طلبانه‌ترین پروژه شهری تاریخ را در دستور کار خود قرار داد. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - گجت نیوز: عجیب ترین شهر تاریخ بشر در چین ساخته می شود. چین ساخت یک شهر شناور بزرگ به عنوان جاه طلبانه ترین پروژه شهری تاریخ را در دستور کار خود قرار داد.

آژانس طراحی AT Design Office در سال ۲۰۱۵ برای نخستین بار طرح هایی از ساخت یک شهر شناور بزرگ در چین را منتشر کرد که اکنون ساخت آن در دستور کار قرار گرفته است. این شهر در صورت ساخت لقب جاه طلبانه ترین پروژه شهری تاریخ را از آن خود خواهد کرد. این شهر که به احتمال زیاد در منطقه داوان گوانگدونگ، هنگ کنگ و ماکائو ساخته خواهد شد دارای مسیرهای ویژه در زیر آب برای عبور زیردریایی ها خواهد بود.

ساخت عجیب ترین شهر تاریخ بشر در چین

طبق گزارش های منتشر شده، این شهر شناور بزرگ در حالت ابتدایی خود از یک بدنه پیش ساخته بتنی با طول ۱۵۰ متر و عرض ۳۰ متر به دور سرزمین اصلی ساخته خواهد شد. طراحان برای این شهر یک اسکله برای زیردریایی های غیرنظامی، یک اسکله برای قایق های تفریحی کوچک و یک بندر ویژه برای کشتی های کروز بزرگ در نظر گرفتند. همچنین بزرگراه های روی آب و زیر آب نیز بخش های مختلف شهر را به یکدیگر متصل خواهند کرد.

آژانس طراحی AT Design Office که در انگلستان و چین مستقر است به سفارش شرکت ساخت وساز چینی CCCC-FHDI یک شهر شناور به مساحت 4 مایل مربع را طراحی کرده است. هرچند ماکت های ساخته شده از این شهر به داستان های علمی تخیلی شباهت دارند، اما ساخت آن در دستور کار قرار گرفته و در آینده ای نه چندان دور چین از عجیب ترین شهر تاریخ رونمایی خواهد کرد.

شرکت ساخت و ساز چینی CCCC-FHDI برای ساخت این شهر شناور از همان فناوری ها که برای ساخت پل 50 کیلومتری در سه شهر هنگ کنگ، ماکائو و ژوهای استفاده کرده در ساخت این پروژه نیز به کار خواهد گرفت. اسلاومیر سیسکا، یک معمار در این خصوص عنوان کرد قسمتی از این پل در واقع یک تونل زیر آبی بوده که با یک جعبه بتنی پیش ساخته به طول 150 متر متصل شده است.

ماژول های شش ضلعی قرار است با اتصال به یکدیگر این شهر شناور را تشکیل دهند که نتیجه این اتصالات ایجاد بزرگ ترین سازه شناور تاریخ خواهد بود. طراحان روی خودکفایی این شهر نیز تمرکز کردند و به همین دلیل برای آن مزارع، جوجه کشی ها و تاسیسات جمع آوری زباله نیز در نظر گرفتند.

آژانس طراحی AT Design Office در خصوص مزایای ساخت این شهر تاکید کرد ساخت چنین پروژه هایی روی جامعه و اقتصاد تاثیر مثبت زیادی می گذارد و همچنین می تواند به نیازهای زیرساخت های بلندمدت و توسعه پایدار نیز پاسخ دهند. ضمن این که برای آموزش، تفریح، اشتغال و فعالیت های تجاری نیز فرصت های جدیدی را به همراه خواهند داشت.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها