اپل از چین به هند می رود؟

اپل از چین به هند می رود؟

۱۵ آذر ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۴ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - انتقال تولید آیپد به هند برای اپل مشکلاتی مانند عدم وجود نیروی کار ماهر برای ساخت دستگاه‌های پیچیده به‌همراه خواهد داشت. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - دیجیاتو نوشت: انتقال تولید آیپد به هند برای اپل مشکلاتی مانند عدم وجود نیروی کار ماهر برای ساخت دستگاه های پیچیده به همراه خواهد داشت.

پس از آغاز تولید آیفون ۱۴ در هند، اکنون به نظر می رسد که اپل به تولید تبلت های آیپد خود در این کشور چشم دوخته است. طبق گزارشی جدید، اپل قصد دارد تولید برخی از آیپدهای خود را در هند آغاز کند تا به زنجیره تأمین خود تنوع ببخشد.

این خبر CNBC، تقریباً دو سال پس از انتشار گزارش هایی مبنی بر اینکه اپل در حال بررسی ساخت آیپد در ویتنام است، منتشر شده. اپل در حالی تصمیم به انجام این کار گرفته که به دنبال انتقال ۳۰ درصد از تولید خود به خارج از چین است.

کوپرتینویی ها از سال ها قبل در بحبوحه جنگ تجاری بین چین و ایالات متحده و همچنین افزایش هزینه های نیروی کار در چین، در تلاشند تا زنجیره تأمین خود را متنوع تر کنند. اخیراً محدودیت های شدید کرونا باعث آشوب بزرگی در کارخانه تولید آیفون ۱۴ فاکسکان شد که اپل را مجبور کرد تا تولید پرچمداران جدید خود را کاهش دهد که این امر منجر به تأخیر در ارسال دستگاه ها شد.

موانع انتقال تولید آیپد به هند

اپل از چین به هند می رود؟

CNBC همچنین در گزارش خود اشاره می کند که مهاجرت به هند ممکن است برای اپل عوارضی را به همراه داشته باشد. عدم وجود نیروی کار با تجربه در هند یکی از این عوارض است که می تواند برای تولید دستگاه های پیچیده مانند آیپد موانعی ایجاد کند. همچنین از اختلافات ارضی رو به افزایش بین چین و هند نیز به عنوان مشکل دیگر یاد شده است.

اپل همچنین بلافاصله پس از عرضه آیفون، تولید این دستگاه ها را در جنوب هند آغاز کرد. این اولین باری بود که غول فناوری پس از عرضه یک گوشی هوشمند پرچمدار، تولید خود را با این سرعت از چین به هند منتقل کرد. کارشناسان پیش بینی می کنند که تولید آیفون در هند طی چند سال آینده افزایش پیدا خواهد کرد.

«جین مانستر» از شرکت سرمایه گذاری Loup Ventures به CNBC گفته است: «فکر می کنم تا پنج سال دیگر، 35 درصد [از آیفون ها] در هند تولید شوند. فکر می کنم اپل در پنج سال آینده، تولید آیفون را در کشورهای دیگری علاوه بر هند و چین انجام خواهد داد.»

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها