پیام رسان گوگل شبیه واتس اپ می شود

پیام رسان گوگل شبیه واتس اپ می شود

۰۶ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۰:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - گوگل در صدد استفاده از قابلیت‌ها و امکانات مشابه واتس اپ برای پلتفرم پیام‌رسان خود است و به همین منظور نیز آزمایش‌هایی را در همین زمینه انجام داده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - و سان، اگر ویژگی هایی مانند رمزگذاری سرتاسر، نمایش خوانده شدن پیام ها، نشانگرهای تایپ، و استفاده بدون محدودیت از کاراکتر (در مقابل محدودیت ۱۶۰  کاراکتری برای سرویس های پیامکی) را می خواهید، باید از برنامه پیام رسان گوگل استفاده کنید که می توان آن را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کرد.

این برنامه به نظر خیلی شبیه به  برنامه پیام رسان اپل است، درست است؟  وقتی کاربران اندروید از  امکان «چت آر سی اس» (خدمات ارتباطی غنی؛ گوگل در حال حاضر «چت آر سی اس» را در سراسر جهان از طریق برنامه پیام رسان اندروید برای همه کاربرانی که آن را به عنوان یک برنامه پیام رسان پیش فرض نصب و استفاده می کنند، ارائه می کند.)برای پیام دادن به کاربران دیگر استفاده می کنند، حدس بزنید حباب های متن آن ها چه رنگی است؟ و تصور کنید زمانی که در یک چت گروهی  که یک کاربر iOS (سیستم عامل گوشی های آیفون) به گروه چت ملحق شود چه اتفاقی می افتد؟ همه این ویژگی ها ناپدید می شوند.

نسخه بتای پیام رسان گوگل چگونه کار می کند؟


همانطور که می دانید گوگل از اپل خواسته است تا از «آر سی اس» پشتیبانی کند به این امید که کاربران اندروید و iOS بتوانند با یکدیگر در فضای مجازی به طور هماهنگ تر ارتباط برقرار کند. البته همانطور که پیشتر نیز انتظار می رفت، اپل با درخواست گوگل موافقت نکرده است.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط