آزادی اطلاعات برای از ما بهتران!

آزادی اطلاعات برای از ما بهتران!

۰۷ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۱:۴۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - روزنامه دنیای اقتصاد از اجرای طرح اینترنت طبقاتی خبر داده است. ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - روزنامه دنیای اقتصاد از اجرای طرح اینترنت طبقاتی خبر داده است.

در حالی که ماه هاست کاربران با فیلترینگ گسترده دست وپنجه نرم می کنند، ظاهرا طرح اینترنت طبقاتی برای اقشار خاص در حال اجراست. اخیرا نیز نامه هایی از سوی چند مجموعه دولتی و برخی افراد منتشر شده که نشان می دهد اعضای این نهادها درخواست هایی را برای دریافت اینترنت بدون فیلتر به وزارت ارتباطات ارسال کرده اند.

آزادی اطلاعات برای از ما بهتران!

هر چند وزیر ارتباطات بارها گفته است که چیزی به اسم اینترنت طبقاتی وجود ندارد و همه مردم برای ما خاص هستند، اما در عمل این طرح در حال اجراست و اخیرا نامه هایی از سوی چند مجموعه دولتی و برخی افراد درز کرده که نشان می دهد اعضای این نهادها درخواست هایی را برای دریافت اینترنت بدون فیلتر به وزارت ارتباطات ارسال کرده اند.

دنیای اقتصاد در پایان نوشته است: به خوبی می توان استنباط کرد که طرح اینترنت طبقاتی در حال اجراست. تاکید مکرر وزارت ارتباطات بر اینکه نمی شود سطح دسترسی برای پزشک، برای استاد دانشگاه یا برای خبرنگار با یک کودک هشت، نه ساله برابر باشد، در کنار انتشار این نامه ها، مهر تاییدی بر طبقاتی شدن اینترنت در ایران است.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در خبر ناب