رونمایی از بزرگترین پهپاد باری جهان

رونمایی از بزرگترین پهپاد باری جهان

۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۶:۰۷ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - این وسیله نقلیه دارای یک مجموعه باتری لیتیوم یونی ۵۰ کیلووات ساعتی است که در هر بار شارژ تا ۲۰۰ مایل (۳۲۰ کیلومتر) می‌توان از آن استفاده کرد و ۲۰ دقیقه نیز ذخیره دارد. چهار موتور الکتریکی ۲۵ کیلوواتی (۳۳.۵ اسب بخار) روی آن نصب شده است که به دو ملخ ثابت در جلو و پشت هر بال نیرو می‌دهند و هواپیما از یک پیشران، کنترل و مجموعه حسگر کاملا اضافی بهره می‌برد.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - در سال ۲۰۲۰، استارت آپ «Pyka» مستقر در کالیفرنیا، سم پاش هوایی برقی خودران خود به نام پلیکان را راه اندازی کرد. اکنون این شرکت نسخه حمل بار این هواپیما را توسعه داده است که به عنوان بزرگترین هواپیمای باری برقی خودران جهان می توان از آن نام برد.

به گزارش ایسنا، مایکل نورچیا (Michael Norcia)، مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران این شرکت، می گوید: پلیکان کارگو تاثیر مثبت قابل توجهی بر زندگی مردم خواهد داشت. ما این هواپیما را برای حذف انتشار دی اکسید کربن از زنجیره لجستیک طراحی کرده ایم.

این هواپیما علاوه بر آن مزایای دیگری همچون سرعت قابل توجه نسبت به حمل و نقل زمینی و هزینه های عملیاتی کمتر از حمل و نقل هوایی معمولی دارد.

رونمایی از بزرگترین پهپاد باری جهان

هواپیمای بدون سرنشین «Pelican Cargo» برای انجام عملیات لجستیک سریع السیر توسعه داده شده است و «Pyka» خاطرنشان می کند که هواپیما به طور ویژه برای تحویل محموله به جوامع روستایی دوردست مفید است.

این وسیله نقلیه دارای یک مجموعه باتری لیتیوم یونی ۵۰ کیلووات ساعتی است که در هر بار شارژ تا ۲۰۰ مایل (۳۲۰ کیلومتر) می توان از آن استفاده کرد و ۲۰ دقیقه نیز ذخیره دارد. چهار موتور الکتریکی ۲۵ کیلوواتی (۳۳.۵ اسب بخار) روی آن نصب شده است که به دو ملخ ثابت در جلو و پشت هر بال نیرو می دهند و هواپیما از یک پیشران، کنترل و مجموعه حسگر کاملا اضافی بهره می برد.

طول این هواپیما ۷.۳ متر و ارتفاع آن ۲.۱ متر است. یک محموله ۱۸۱ کیلوگرمی از جلو از طریق دماغه در فضای ۱.۸۷ متر مکعبی آن قرار داده می شود. طول بال های این هواپیما ۱۱.۵ متر است و برای پرواز به یک باند ۱۸۳ × ۱۵ متری که می تواند سنگفرش، سنگ ریزه، خاک یا چمن باشد نیاز دارد. سرعت آن بین ۸۰ تا ۹۰ گره (۱۴۸-۱۶۷ کیلومتر در ساعت) است.

قابلیت پرواز خودکار آن حول محور یک موتور پرواز اختصاصی ایجاد شده که شش پردازنده در دو سیستم رایانه ای، لیدار رو به جلو، جی پی اس، رادار و لیزر دارد. این شرکت بر این باور است که شرکت های لجستیکی قادر خواهند بود با حداقل آموزش هواپیما را به کار گیرند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب