نگرانی فزاینده در عرصه های رسانه ای  -  هوش مصنوعی در حال تسلط بر مشاغل نوشتاری است
سرویس علم و فناوری - خبرنگاری که نگران از دست دادن شغل خود به دلیل استفاده ازفناوری هوش مصنوعی در مطبوعات و فعالیت‌های رسانه‌ای است، از شرکت‌هایی که از این فناوری برای مشاغل نوشتاری استفاده می‌کنند، ابراز انزجار کرده است.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - و روزنامه سان، یک خبرنگار ناشناس اخیرا یک مقاله از زبان اول شخص، در مورد آینده خبرنگاری و  روزنامه نگاری و خطر تصاحب تحریریه مطبوعات توسط هوش مصنوعی منتشر کرده است. البته امروزه بسیاری از فعالان عرصه رسانه ای در سراسر دنیا با وی هم نظر هستند.


کمپانی هایی که از ربات های هوش مصنوعی استفاده می کنند
 

نگرانی فزاینده در عرصه های رسانه ای  -  هوش مصنوعی در حال تسلط بر مشاغل نوشتاری است


این روزنامه نگار در حال حاضر برای کمپانی «رد ونتور»، شرکتی که مالک «سی ان ای تی»، «بانک ریت» و «کردیت کاردز دات کام»  و تعداد دیگری از رسانه ها و موءسسات اقتصادی است، کار می کند. بر اساس برآورد این روزنامه نگار، «سی ان ای تی» و «بانک ریت» اکنون از ربات های هوش مصنوعی برای انتشار مقالات استفاده می کنند. او در مقاله خود در این باره می نویسد: هوش مصنوعی اینجاست و مقالاتی را منتشر می کند. مواردی که نادرست، کپی شده و به خوبی نگاشته نشده و حقایق در آن فاش نشده اند.

او در ادامه می نویسد: حتی اگر خواب، غذا خوردن ، همه سرگرمی ها و مسئولیت هایم را کنار بگذارم و تمام آن چیزهای کوچک آزاردهنده انسانی را کنار بگذارم که به نظر می رسد مانع از رسیدن به هدف باشکوه من در پولسازی برای کمپانی که در آن کار می کنم، می شوند، به پای سرعت خوش مصنوعی در کار نخواهم رسید.

کیفیت پائین مقالات هوش مصنوعی
 

نگرانی فزاینده در عرصه های رسانه ای  -  هوش مصنوعی در حال تسلط بر مشاغل نوشتاری است

 یکی از بزرگترین مشکلاتی که گزارشگر ناشناس به آن اشاره می کند، کیفیت مقالات تولید شده توسط هوش مصنوعی است.

این روزنامه نگار در ادامه می نویسد: در جایی که ممکن است یک نیروی انسانی دچار اشتباه تایپی شود، مقاله ای توسط یک هوش مصنوعی می تواند به مثابه «سخت کوشی کاملاً معتبر» توصیف شود. او می افزاید: ویراستار ضعیف مسئول راستی آزمایی هر آنچه که ماشین تولید می کند، به دنبال سوزنی در انبار کاه نیست، او با انبوهی از سوزن ها روبرو است که بسیاری از آنها به طرز قابل توجهی شبیه یونجه هستند و ابعاد خیلی بزرگتری از سر سوزن دارند.

کاهش شفافیت در انتشار اطلاعات
 

نگرانی فزاینده در عرصه های رسانه ای  -  هوش مصنوعی در حال تسلط بر مشاغل نوشتاری است


از نظر نگارنده این مقاله، زمانی که شرکت ها شروع به انتشار مقالاتی با هوش مصنوعی کردند، در افشای اطلاعات چندان شفاف عمل نکردند. این نویسنده فاش کرد که هیچ اطلاعی از زمان شروع انتشار مقالات «سی ان ای تی» یا «بانک ریت» از طریق هوش مصنوعی نداشت. نویسنده این مقاله در ادامه به این اشاره کرد که مطمئن نیست نویسندگان دیگر هم چنین کرده باشند. اما آگاهی ازاین موضوع،  نویسندگان، خوانندگان و کارکنان را عصبانی کرده است.

در پاسخ، به خبرنگاران و کارکنانی که نسبت به استفاده از هوش مصنوعی در رسانه ها اعتراض دارند به طور یکسان به سادگی گفته می شود تحمل کنند، که این نیز بگذرد. با این حال، این روزنامه نگار تاکید کرد که مطالب انتشار یافته در روزنامه هایی که از هوش مصنوعی استفاده می کنند آرا خریداری نمی کند و عملکرد شرکت های آن ها را غیراخلاقی می داند. او در ادامه می نویسد: به شما می گویم که وقتی از هوش مصنوعی استفاده می کند، از تظاهر به اینکه کمپانی «رد ونتورز» یک شرکت خوب، اخلاقی یا دلسوز است دست بردارید.

به اعتقاد نگارنده کار هوش مصنوعی مملو از خطاهایی است که خوانندگان قابل اعتماد را متقاعد می کند تا تصمیمات مالی بدی بگیرند (از خریدن روزنامه با خواندن خبر در سایت ها صرف نظر کنند). استفاده از هوش مصنوعی پتانسیل ایجاد جوی نژادپرستانه و مغرضانه بودن را دارد. در چنین وضعیتی به وضوح از منابع دیگر سرقت ادبی صورت می گیرد.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب