اپلیکیشنی برای گزارش مشاهده بشقاب پرنده!  -  چطور می توان از انیگما استفاده کرد؟
سرویس علم و فناوری - یک استارت‌آپ در بروکلین، پلتفرمی طراحی کرده که در آن مردم می‌توانند محتوای مربوط به بشقاب‌ پرنده‌ها را در آن درج کنند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از همشهری - و روزنامه سان، اِنیگما خود را اولین پلتفرم جمع آوری داده و انجمن عمومی مخصوص بشقاب پرنده ها می نامد که امروزه به عنوان پدیده های ناشناس هوافضا و زیر دریا (UAP) شناخته می شود.

ناسا «UAP»ها را به عنوان مشاهده چیزهایی در آسمان تعریف می کند که «از دیدگاه علمی نمی توان آنها را هواپیما یا پدیده های طبیعی شناخته شده تلقی کرد.»

انیگما از یک برنامه رونمایی کرد که عضویت در آن فقط از طریق دعوتنامه امکان پذیر است. این برنامه به کاربران این امکان را می دهد که مشاهده «UAP»ها را هم در گوشی موبایل و هم از طریق دسکتاپ گزارش دهند. این استارت آپ امیدوار است که بتواند مردم را تشویق به گزارش مشاهدات عجیب و غریب خود کند. 

علاوه بر این، می تواند به محققان کمک کند تا محتوای مربوط به بشقاب پرنده ها را سریع تر بررسی کنند. تیم انیگما در بیانیه ای گفت: «روش های سنتی مدیریت داده های موجود بسیار پراکنده و غیراستاندارد هستند و ارزیابی اعتبار اطلاعات دشوار است. سیستم های هوش مصنوعی و یادگیری عمیق انیگما داده ها را از طریق یک رویکرد منطقی و علمی در یک پلتفرم متمرکز و مستقل یکسان و استاندارد می کنند.»

در حال حاضر، کاربرانی که این برنامه را ندارند، می توانند مشاهده های خود را در وب سایت گزارش دهند؛ حتی در صورت تمایل به صورت ناشناس. طبق وب سایت این شرکت، ارسال یک گزارش معمولی حدود ۲ تا ۳ دقیقه طول می کشد. در غیر این صورت، کاربران می توانند ثبت نام کنند تا در لیست انتظار برنامه آن هم نسخه iOS باشند.

اپلیکیشن انیگما ماه ها پس از آن منتشر شد که وزارت دفاع امریکا فاش کرد که در حال ایجاد یک دفتر مخصوص بررسی این پدیده ها است. در اکتبر ۲۰۲۲، ناسا همچنین از گروه نخبه شکار بشقاب پرنده خود پرده برداری کرد که شامل یک فضانورد سابق، یک بالرین سابق و برخی از دانشمندان برجسته جهان است.

آژانس فضایی ایالات متحده در ژوئن ۲۰۲۲ اعلام کرد که قصد دارد مطالعه ای روی «UAP»ها انجام دهد.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب