جایگاه ایران در رتبه بندی جدید سرعت اینترنت دنیا

جایگاه ایران در رتبه بندی جدید سرعت اینترنت دنیا

۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۲۱:۳۶ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - گزارش جدید سرعت اینترنت جهان توسط وب‌سایت اسپید تست تا فوریه ۲۰۲۳ منتشر شد. ایران در بخش اینترنت ثابت و موبایل در چه جایگاهی قرار دارد؟ ...

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از برترین ها - گجت نیوز: گزارش جدید سرعت اینترنت جهان توسط وب سایت اسپید تست تا فوریه ۲۰۲۳ منتشر شد. ایران در بخش اینترنت ثابت و موبایل در چه جایگاهی قرار دارد؟

جایگاه ایران در رتبه بندی جدید سرعت اینترنت دنیا

وب سایت اسپید تست جدیدترین گزارش سرعت اینترنت جهان تا فوریه ۲۰۲۳ میلادی را منتشر کرد که طبق آن متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل جهان به ۳۹.۷۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن نیز به ۱۰.۱۸ مگابیت برثانیه رسیده است.

جایگاه ایران در رتبه بندی جدید سرعت اینترنت دنیا

همچنین در این گزارش متوسط سرعت دانلود اینترنت ثابت در جهان حدود ۷۸.۶۲ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن نیز ۳۴.۹ مگابیت برثانیه گزارش شده است.

بررسی وضعیت سرعت اینترنت جهان

کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت موبایل

امارات با سرعت ۱۷۹.۶۱ مگابیت برثانیه، قطر با سرعت ۱۶۰.۳۳ مگابیت برثانیه، کره جنوبی با سرعت ۱۳۸.۴۶ مگابیت برثانیه، نروژ با سرعت ۱۳۱.۲۳ مگابیت برثانیه و دانمارک با سرعت ۱۲.۶۶ مگابیت برثانیه توانستند به ترتیب جایگاه اول تا پنجم لیست کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت موبایل را از آن خود کنند.

کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت ثابت

جایگاه اول تا پنجم لیست کشورهای دارنده سریع ترین اینترنت ثابت نیز به کشورهای سنگاپور با سرعت ۲۳۷.۱۵ مگابیت برثانیه، چین با سرعت ۲۲۶.۷۷ مگابیت برثانیه، موناکو با سرعت ۲۲۶.۰۳ مگابیت برثانیه، شیلی با سرعت ۲۲۴.۴۴ مگابیت برثانیه و امارات با سرعت ۲۱۹.۴۷ مگابیت برثانیه تعلق دارد.

بررسی وضعیت اینترنت ایران

متوسط سرعت دانلود موبایل ایران در ماه فوریه میلادی ۳۵.۰۳ مگابیت برثانیه و سرعت آپلود نیز ۱۰.۵۰ مگابیت برثانیه اعلام شده که ایران با چنین ارقامی در جایگاه ۶۱ جهان قرار گرفته که از سقوط ۵ پله ای در این بخش حکایت دارد.

همچنین متوسط سرعت دانلود ثابت ایران به ۱۱.۲۷ مگابیت برثانیه و متوسط سرعت آپلود آن نیز به ۱.۹۷ مگابیت برثانیه رسیده که ایران با چنین ارقامی در جایگاه ۱۴۷ جهان قرار گرفته و نسبت به ماه قبل ۱ پله سقوط کرده است.

این خبر توسط سایت برترین ها منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : برترین ها

اخبار گوناگون در خبر ناب