(تصویر) این  واقعی ترین تصویر غیرواقعی است

(تصویر) این واقعی ترین تصویر غیرواقعی است

۲۸ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس علم و فناوری - جدیدترین نسخه‌ی هوش مصنوعی میدجرنی تصاویری خلق می‌کند که به‌طرز عجیب و ترسناکی واقع‌گرایانه‌اند، اما وجود خارجی ندارند.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - جدیدترین نسخه ی هوش مصنوعی میدجرنی تصاویری خلق می کند که به طرز عجیب و ترسناکی واقع گرایانه اند، اما وجود خارجی ندارند.

به گزارش زومیت، توسعه دهنده ی میدجرنی جدیدترین نسخه از این هوش مصنوعی را در دسترس قرار داده و کاربران را بسیار هیجان زده کرده است. میدجرنی که سال گذشته منتشر شد، ساختن تصاویر را با دستور متنی امکان پذیر می کند. نسخه ی پنجم میدجرنی به حدی واقع گرایانه شده که برخی از کاربران را ترسانده و عده ای دیگر گفته اند این تصاویر «بیش ازحد بی نقص است.»

بر اساس گزارش Ars Technica، نسخه ی پنجم هوش مصنوعی Midjourney هم اکنون به صورت آزمایشی در دسترس است.

یک طراح گرافیک در توییتر می گوید مشاهده ی نتایج میدجرنی ۵ مثل این است که ضعیف بودن چشم ها را برای مدت زمانی طولانی نادیده بگیرید و سپس عینک بخرید: «به ناگهان همه چیز را با وضوح 4K می بینید، این به طرز عجیبی گیج کننده ولی شگفت انگیز است.»

(تصویر) این  واقعی ترین تصویر غیرواقعی است

حدوداً یک سال از انتشار نسخه ی اولیه ی میدجرنی می گذرد. این هوش مصنوعی به دلیل خلق تصاویر واقع گرایانه، بارها خبرساز شد، اما نسخه ی پنجم تصاویری خلق می کند که جزئیات آن ها باورنکردنی است.

مقایسه ی عملکرد میدجرنی ۵ (راست)، میدجرنی ۴ (وسط) و میدجرنی ۳ (چپ)؛ برای ساخت هر سه دسته از تصاویر، از دستور متنی کاملاً مشابهی استفاده شد

میدجرنی عملکردی مشابه سرویس های Stable Diffusion و DALL-E دارد. این ابزارها برپایه ی دیتاست عظیمی از میلیون ها اثر هنری تعلیم داده شده اند و صرفاً از روی متن، تصاویر جدید خلق می کنند.

میدجرنی تنها هوش مصنوعی خبرساز دنیا نیست. از اواخر سال ۲۰۲۲، چت بات ChatGPT اینترنت را درنوردیده است. این چت بات همچون انسان با شما حرف می زند، شعر می گوید و کد می نویسد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب