ربات انسان نمای تسلا می تواند پرستار بچه و معلم باشد

ربات انسان نمای تسلا می تواند پرستار بچه و معلم باشد

۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۷:۰۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس علم و فناوری - آخرین مدل اپتیموس، با نام ژن ۲، نسبت به آخرین نسخه ارتقاء یافته است که شامل دست‌هایی با ۲۲ درجه آزادی می‌شود که به ربات این امکان را می‌دهند تا اقدامات ماهرانه مختلفی را انجام دهد.

به گزارش سرویس علم و فناوری خبر ناب به نقل از فرارو - آخرین مدل ربات انسان نمای اُپتیموس تسلا ارتقاء یافته است و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، چندین ادعای جسورانه در مورد این ربات مطرح کرده است.

به گزارش ایسنا، ایلان ماسک، در مورد ربات انسان نمای اُپتیموس شرکت تسلا بیان کرده که این ربات نه تنها به عنوان یک ربات خدماتی کار می کنند، بلکه یک همراه و حتی یک پرستار بچه نیز خواهند بود.

ربات اُپیتیموس ژن ۲ تسلا (Optimus Gen ۲ Tesla)

به نقل از آی ای، آخرین مدل اپتیموس، با نام ژن ۲، نسبت به آخرین نسخه ارتقاء یافته است که شامل دست هایی با ۲۲ درجه آزادی می شود که به ربات این امکان را می دهند تا اقدامات ماهرانه مختلفی را انجام دهد.

یک ربات دوستانه همراه

ما می توانیم اُپتیموس را ببینیم که دارای نوعی عملکرد مدل زبانی بزرگ (LLM) مانند چت جی پی تی است که به آن اجازه می دهد با صاحبش صحبت کند. این با دیدگاه کلی ماسک برای دسترسی بیشتر به فناوری های علمی تخیلی همسو است. با این حال، این ایده که یک ربات اُپتیموس می تواند در آینده نزدیک، همراه یک فرد باشد، به نظر کاری دشوار می آید.

ماسک این ادعا را در جریان نشست سالانه سهامداران تسلا در سال ۲۰۲۴ در آستین، تگزاس، مطرح کرد. در آن جلسه، او اظهار داشت که می دانید، این ربات همراه شماست، می تواند در خانه شما باشد، می تواند از بچه های شما مراقبت کند. می تواند معلم باشد و می تواند کارهای کارخانه ای را انجام دهد.

ادعاهای جنجالی ماسک

ماسک به صراحت و بحث برانگیز بودن در پلتفرم رسانه اجتماعی خود، ایکس معروف است. او به صراحت در مورد کاهش نرخ زاد و ولد صحبت کرده و آن را بزرگترین خطری که تمدن با آن مواجه است، خوانده است.

در حالی که دانستن اینکه مدیرعامل تسلا به چه چیزی فکر می کند، سخت است، اما نمی توان ارتباط این موارد و اُپتیموس را نادیده گرفت. اگر تسلا قرار است اولین ربات نگهدار کودک را در بازار داشته باشد، به بچه های زیادی نیاز است تا به این شرکت کمک کنند تا به ارزش ۲۵ تریلیون دلاری که ماسک پیش بینی کرده است، برسد.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب