حمله شیر به فیل   - تلاش سلطان برای شکار سنگین ترین حیوان خشکی + ویدیو
سرویس فیلم - در ویدئوی زیر تلاش شیرها برای شکار فیل های جوان را مشاهده می کنید. ...

به گزارش سرویس فیلم خبر ناب به نقل از رکنا - فیل ها بزرگترین حیوانات خشکی هستند، فیل بیشه آفریقایی بزرگترین گونه و فیل آفریقایی جنگلی کوچکترین گونه فیل است. حمله شیر به فیل شکار دوربین ها شد.

فیل حیوانی است بزرگ جثه و گیاهخوار از راسته فیل سانان و خانواده فیلان هستند. فیل ها تنها بازماندگان راسته فیل سانانهستند و امروزه در مناطقی از آفریقای جنوبی، جنوب آسیا و آسیای جنوب شرقی زندگی می کنند. امروزه فیل ها فقط شامل ۲ جنس و ۳ گونه هستند، اما در گذشته تنوع بیشتری داشتند و شامل ماموت ها و فیل های راست عاج می شدند.

در پایان دوره پلیستوسن و آغاز هولوسن، تنوع این حیوانات کاهش یافت و گونه های آنها در اروپا، آسیای شمالی و آمریکای شمالی کاملاً منقرض شد. به غیر از جثه بزرگ فیل ها، دو چیز دیگر که آنها را از سایر پستانداران متمایز می کند، خرطوم و عاج آنهاست. فیل ها می توانند روزانه ۶۰ گالن آب و ۲۵۰ کیلوگرم یونجه مصرف کنند.

فیل ها دارای ۳۲۶-۳۵۱ استخوان در بدن خود دارند. فیل های آفریقایی ۳۱ جفت دنده و فیل های آسیایی ۱۹ یا ۲۰ جفت دنده دارند.

خرطوم فیل ها حاصل اتصال بینی و لب بالایی است. این اندام استخوانی ندارد و دارای مقدار کمی چربی و حدود ۱۵۰۰۰ دسته عضلانی است. یک یا دو لب انگشت روی نوک آن وجود دارد. تنه این پستاندار تقریباً ۱.۸ متر رشد می کند  و وزن آن حدود ۱۴۰ کیلوگرم است.

این حیوانات از خرطوم بلند خود به عنوان دست استفاده می کنند و از آن برای قرار دادن غذا و آب در دهان خود استفاده می کنند. فیل ها با استفاده از خرطوم خود می توانند بارهای تا وزن ۳۵۰ کیلوگرم را بلند و جابجا کنند. از دیگر کاربردهای خرطوم فیل ها می توان به حس بویایی و تولید صدا اشاره کرد.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

آخرین اخبار سرویس فیلم