صفر تا 100 پرونده قتل مسلحانه مجید عبدالباقی در آبادان  -  از خاک کردن اسلحه تا نبش قبر
سرویس فیلم - فرد کلاشینکف به دستی که اقدام به شلیک و قتل مجید عبدالباقی کرده بود و همچنین پدر یکی از جانباختگان متروپل که قاتل اجیر کرده بود همچنان درزندان به سرمیبرند. ...

به گزارش سرویس فیلم خبر ناب به نقل از رکنا - رکنا از خوزستان؛ درپی به قتل رسیدن مجید عبدالباقی برادرحسین عبدالباقی مالک متروپل آبادان در 2 مرداد ماه سال جاری مقابل پارکینگ خانه اش  هدف حمله افراد مسلح قرار گرفت و در جریان تیراندازی جان خود را از دست داد.

  در بررسی های اولیه بازبینی دوربین های مدار بسته نشان از آن داشت که عاملان جنایت سوار بر یک خودرو ساینا سفیدرنگ در تعقیب مجید عبدالباقی بوده و سرانجام او را درون پارکینگ آپارتمانش هدف تیراندازی مرگبار باسلاح کلاشینکف و کلت کمری قرار دادند.

بررسی های نشان از آن داشت  که عاملان قتل توسط (ر. د) پدر یکی از جانباختگان متروپل و وکیل دادگستری اجیر شده اند که درابتدا 8 متهم دستگیر و بازجویهای پلیسی اظهار داشتند که افرادی که م ارا  اجیر کرده بودند، ضمن پرداخت پول به ما گفته بودند خانواده عبدالباقی در ریزش ساختمان متروپل مقصر هستند و باعث مرگ دهها نفرشده اند  و زمان کشتن مجید عبدالباقی بدون هیچ ناراحتی کارتان را انجام بدهید.

 در این رابطه مأمورین پلیس آگاهی استان خوزستان  عامل اصلی پرونده  (ع ح)  که از اراذل اوباش سطح یک شهرستان آبادان بود و دارای محکومیت 30سال زندان وتحت تعقیب مقام قضایی بود به جرم قتل عمد مجید عبدالباقی بود را در یکی از مناطق شهر کارون اهوازدستگیر کردند.

متهم در بازجویهای فنی به بزه خودمعترف گردید واظهار داشت که پس از قتل مجید عبدالباقی سلاح کلاشینکف را در یکی از روستاههای آبادان زیر خاک دفن کرده که مأمورین با راهنمایی متهم سلاح به کار رفته در قتل مجید عبدالباقی بهمراه 150عدد فشنگ جنگی کلاشینکف را که زیر خاک جاساز شده بود کشف وضبط کردند.

گقتنی است پس از مرگ مجید عبدالباقی  پیکر وی روز دوشنبه ۳مرداد ماه در کنار قبر برادرش حسین عبدالباقی در شهر دهاقان، محله عطاآباد  استان اصفهان آرام گرفت.

اما قبر وی درساعت تقریبی ۲:۳۰دقیقه بامدادپنجشنبه ۶ مردادماه توسط خانواده یکی از متهمان به قتل مجید عبدالباقی نبش قبر شد و این فرد پس از باز کردن کفن مجید عبدالباقی و گرفتن فیلم از جسد وی مجددا قبر را به حالت اولیه در آورد و به آبادان بازگشتند.

 باتوجه به تصاویر ضبط شده دوربینهای مداربسته در اطراف آرامستان گلستان شهدا عطاآباد، واقع در استان اصفهان، خیلی زود خودروی متهم شناسایی وتوسط دوربین های جاده ای تا شهرستان آبادان رصد گردید.

دراین رابطه پرونده قضایی تشکیل شد و بادستور بازپرس شعبه اول دادسرای عمومی وانقلاب آبادان بازپرس حمیدرضا قارایی، متهم به نبش قبر در مخفیگاهش در آبادان شناسایی ودستگیر شد

پس از دستگیری عامل نبش قبر مجید عبدالباقی در آبادان به دلیل اینکه جرم در استان اصفهان رخ داده بود پرونده برای بررسی به این استان ارجاع گردید ومتهم نیز باقرار وثیقه آزاد شد.

لازم به ذکر است پس از به قتل رسیدن مجید عبدالباقی و نبش قبرش 9متهم دستگیر شدند که 7نفر از متهمین آن  باقرار وثیقه از زندان آزاد شده اند و 2 نفر اصلی این پرونده از جمله پدر یکی از فوت شدگان حادثه متروپل که وکیل دادگستری است تا قرار نهایی در زندان میمانند.

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در برخط