فیلم تلخ از کتک زدن جوان سیاه پوست توسط پلیس امریکا  -  ببینید

فیلم تلخ از کتک زدن جوان سیاه پوست توسط پلیس امریکا - ببینید

۰۹ بهمن ۱۴۰۱ - ۰۲:۰۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس فیلم - پلیس ممفیس آمریکا برای نخستین بار، تصاویر ویدئویی ضرب و شتم وحشیانه یک مرد سیاه پوست را که منجر به قتل او شد، به صورت عمومی منتشر کرد. ...

به گزارش سرویس فیلم خبر ناب به نقل از رکنا - پلیس ممفیس آمریکا برای نخستین بار، تصاویر ویدئویی ضرب و شتم وحشیانه «تایر نیکولز» سیاه پوست را که منجر به قتل او شد، به صورت عمومی منتشر کرد.

براساس این گزارش، در این تصاویر ویدئویی نشان داده می شود که 5 مامور پلیس ممفیس در روز 7 ژانویه، تایر نیکولز را به اتهام رانندگی مخاطره آمیز متوقف کرده و او را از پشت فرمان اتومبیلش بیرون کشیده و شروع به ضرب و شتم وحشیانه او می کنند.

این مرد جوان 29 ساله، ساعاتی پس از بازداشت به علت شدت جراحات وارده در بیمارستان بستری شد اما سه روز بعد از آن(10 ژانویه) جان خود را از دست داد.

بر این اساس، این افسران پلیس که همگی سیاه پوست بودند، پس از این حادثه از کار برکنار و با جان باختن نیکولز، متهم به قتل درجه دوم، ضرب و شتم، ربودن و تعدی از انجام وظایف که منجر به قتل این مرد شده، شدند.

براساس تصاویر ویدئویی منتشر شده، این مرد جوان در زیر مشت و لگد افسران پلیس، مکررا مادر خود را صدا می زند و مرتب می گوید من هیچ کاری نکرده ام و فقط می خواهم به خانه ام بروم. این در حالی است که وی تنها چند متر با خانه اش فاصله داشته است.

در این تصاویر به نظر می رسد ضرب و شتم این جوان سیاه پوست با وجود آنکه تهدیدی برای نیروهای پلیس محسوب نمی شود، ادامه داشته و در یک صحنه دردناک دو تن از این افسران مرد جوان را سرپا نگه داشته و افسر دیگری بارها به صورت او مشت می زند در حالی که دو افسر دیگر بدون هیچ دخالتی تنها تماشا می کنند.

با کشته شدن او مرد جوان که کودکی 4 ساله نیز داشت، خاطره دردناک کشته شدن جورج فلوید در سال 2020 به دست پلیس میناپولیس زنده شد و بار دیگر اعتراضاتی را نسبت به خشونت پلیس علیه شهروندان کشور برانگیخت. در زمان مرگ جورج فلوید جنبشی تحت عنوان«زندگی سیاه پوستان مهم است» به راه افتاد که مورد حمایت بسیار زیادی قرار گرفت.

بر این اساس، پس از انتشار این تصاویر، ده ها تظاهرات مختلف در شهر ممفیس برگزار شد و معترضان مسیر نزدیک به یک پل که رودخانه می سی سی پی را به آرکانزاس متصل می کند، مسدود کردند.

همچنین سه نفر نیز در ارتباط با تخریب یک خودروی پلیس در نزدیکی محل برگزاری تظاهرات در میدان تایمز دستگیر شدند. البته تظاهرات در شهرهای دیگر از جمله آتلانتا، واشنگتن و ساکرامنتو کاملا صلح آمیز بوده است اما انتظار می رود این اعتراضات به اوج برسد.

در پی این حادثه، جو بایدن رئیس جمهور آمریکا مراتب همدردی و تاسف خود را بابت مرگ این جوان اعلام و اظهار کرد پس از دیدن این تصاویر بسیار متاسف و ناراحت شده و تحقیقات لازم در این زمینه انجام خواهد شد.

 

این خبر توسط سایت رکنا منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : رکنا

اخبار گوناگون در خبر ناب