تفاوت 45 درجه  ای گرم ترین و سردترین مناطق ایران در اولین روز تابستان 
سرویس فیلم - بنا بر پیش‌بینی سازمان هواشناسی کشور، امروز جمعه (۱ تیر) ۱۲ استان در نوار شمالی در ساعات عصر و شب با رگبار باران، رعد و برق و ورزش باد شدید روبه‌رو هستند.

به گزارش سرویس فیلم خبر ناب به نقل از همشهری - همشهری آنلاین کارشناس سازمان هواشناسی کشور با اعلام این خبر به همشهری گفت: «امروز جمعه (۱ تیر) در استان های آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، زنجان، خراسان شمالی، شمال خراسان رضوی، البرز، تهران، ارتفاعات استان های قزوین، گیلان، مازندران، سمنان و زاگرس مرکزی بعد از ظهر و شب رگبار باران، رعد و برق و ورزش باد رخ می دهد. برخی مناطق این استان ها نیز شاهد خیزش گرد و خاک و در نقاط مستعد شاهد بارش تگرگ هستند.»
فریبا گودرزی افزود: «بارش ها در مناطق گفته شده تا روزهای نخست هفته آینده ادامه دارد.»
گودرزی ادامه داد: «تا چند روز آینده، در نیمه شرقی به ویژه منطقه زابل و شرق خراسان جنوبی و بخش هایی از مرکز و دامنه های جنوبی البرز وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک پیش بینی می شود.»
دریا خزر و دریا عمان مواج و متلاطم است.
پیش بینی هواشناسی برای تهران آسمانی ابری همراه با وزش باد است. نوسانات دمایی پایتخت بین ۳۴ و ۲۴ درجه سانتی گراد است.
کارشناس سازمان هواشناسی کشور درباره گرم ترین نقاط کشور نیز یادآور شد: «آب پخش در استان بوشهر ۵۲، اهواز و امیدیه در استان خوزستان ۵۱، مهران در استان اسلان ۵۰ درجه سانتی گراد گرم ترین شهرهای کشور هستند. اما خنک ترین ها نیز شهرستانک در استان البرز ۷ و فرودگاه اردبیل ۸ درجه سانتی گراد شده است.»

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب