(فیلم) جسد یک کوهنورد پس از 22 سال پیدا شد

(فیلم) جسد یک کوهنورد پس از 22 سال پیدا شد

۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۲:۰۴ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس فیلم - جسد یک کوهنورد آمریکایی که ۲۲ سال پیش درگذشت در بلندترین قله پرو پیدا شده است.


 

به گزارش سرویس فیلم خبر ناب به نقل از فرارو - پلیس پرو روز سه شنبه اعلام کرد که مقامات پرو جسد یک آمریکایی را پیدا کردند که ۲۲ سال پیش هنگام تلاش برای صعود از بلندترین کوه پرو جان باخت.

پلیس پرو و نیرو های امداد کوهستانی جسد این کوهنورد آمریکایی را که در سال ۲۰۰۲ مفقود شده بود، پس از آب شدن یخچال های طبیعی در مرتفع ترین کوه پرو پیدا کردند.

جسد ویلیام استامپفل در حالی پیدا شد که هنوز چکمه های کوهنوردی، یخ شکن و لباس ها به خوبی حفظ شده و همچنین گواهینامه رانندگی و گذرنامه همراه او بود. گمان می رود که ویلیام ۲۰ سال پیش در پی وقوع بهمن جان باخت.

در بیانیه ای، پلیس می گوید جسد او را در ۵ ژوئیه در ارتفاع ۵۲۰۰ متری (۱۷۰۶۰.۳۷ فوت) بسیار پایین تر از قله ۶۷۶۸ متری اوآسکاران پیدا کرده است.

توده یخبندان در این منطقه از حدود ۱۰ سال گذشته در حال عقب نشینی بوده است.

پرو حدود ۶۸ درصد از یخچال های طبیعی استوایی جهان را در خود جای داده است که از آسیب پذیرترین یخ های سیاره ای هستند که در حال آب شدن هستند. گزارش نوامبر توسط دولت پرو نشان می دهد که این کشور ۵۶ درصد از یخچال های طبیعی استوایی خود را در شش دهه گذشته از دست داده است.

بسیاری از این یخچال ها در کوردیللرا بلانکا واقع شده اند، جایی که کوه های اوآسکاران و دیگر کوه های نمادین هزاران کوهنورد در سال را به خود جذب می کنند.

این خبر توسط سایت فرارو منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : فرارو

اخبار گوناگون در خبر ناب