شبه نظامیان کُرد، 50 غیر نظامی سوری را ربودند

شبه نظامیان کُرد، 50 غیر نظامی سوری را ربودند

۰۸ بهمن ۱۴۰۰ - ۰۰:۲۰ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - منابع سوری از ربوده شدن ۵۰ غیر نظامی به دست شبه‌نظامیان کُرد مورد حمایت آمریکا در شهر رقه خبر دادند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از فارس - منابع محلی در استان رقه در شمال سوریه روز پنجشنبه از ربوده شدن ۵۰ غیرنظامی در شهر رقه و روستاهای اطراف به دست شبه نظامیان موسوم به «نیروهای دموکراتیک سوریه» (قسد) خبر دادند.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا) در این باره به نقل از منابع مذکور نوشت که این ۵۰ نفر کسانی بودند که به تازگی از اردوگاه آوارگان «الهول» واقع در استان الحسکه در شمال شرق سوریه به محل زندگی خود بازگشته بودند.

طبق این گزارش، شبه نظامیان کُرد سال هاست که دست به بازداشت های گسترده از میان ساکنین عرب در استان رقه و دیرالزور و الحسکه می زنند، مسأله ای که هر از گاهی با تظاهرات مردمی در شهر و روستاهای مختلف علیه عناصر قسد همراه شده است.

منابع محلی همچنین به سانا گفتند که همه افراد ربوده شده به زندان «عاید» در شهر «الطبقه» در غرب استان رقه منتقل شده اند و هنوز هیچ مقامی از قسد در خصوص چرایی بازداشت آن ها به بستگانشان توضیحی نداده است. در بیشتر عملیات های قسد بالگردهای آمریکایی نیز در نقش پشتیبان در صحنه حضور دارند.

دولت سوریه می گوید که شبه نظامیان کُرد به بهانه مبارزه با داعش دست به بازداشت های گسترده و مخالفان خود می زنند. وزارت امور خارجه سوریه روز یکشنبه گذشته در بیانیه ای گفت: طی چند روز گذشته، گروهک های (داعش) و (قسد) دست به قتل عام غیرنظامیان و تخریب گسترده زیرساخت ها در استان الحسکه زده اند و نیروهای اشغالگر آمریکایی در این حملات مشارکت دارند که جان غیرنظامیان بیگناه اعم از افراد مسن، کودکان و زنان این استان را به خطر انداخته است.

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب