5 شهید و 7 مجروح در جدیدترین تعرض تل آویو بر علیه سوریه

5 شهید و 7 مجروح در جدیدترین تعرض تل آویو بر علیه سوریه

۲۴ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۱ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - خبرگزاری رسمی سوریه نوشت که حمله موشکی شب گذشته رژیم صهیونیستی به منطقه مرکزی این کشور، پنج شهید و هفت مجروح برجای گذاشت.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از فارس - سرویس بین الملل خبرگزاری رسمی سوریه از حمله موشکی رژیم صهیونیستی به منطقه مرکزی در شب گذشته خبر داد.

خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نوشت: «در جریان این حمله، پنج شهروند سوری شهید و هفت نفر مجروح شدند».

یک منبع آگاه نظامی سوریه اعلام کرد که حوالی ساعت ۸:۲۰ شب گذشته، رژیم صهیونیستی  با شلیک موشک از سمت مدیترانه در غرب بانیاس، چند نقطه در منطقه مرکزی را هدف قرار داد. پدافند هوایی سوریه با موشک های متجاوز مقابله کردند و اکثر آن ها را ساقط کردند.

وی افزود: با این وجود پنج نفر از جمله یک غیرنظامی کشته و  هفت شهروند دیگر از جمله یک کودک مجروح شدند. علاوه بر آن، خسارت مالی نیز به منطقه مورد هدف، وارد شد. 

خبرنگار سانا در حماة نیز گزارش کرد که این تجاوز رژیم صهیونیستی همچنین منجر به وقوع چندین آتش سوزی در جنگل های حومه مصیاف شد.

شب گذشته، رسانه های سوریه از مقابله پدافند هوایی این کشور با اهداف متخاصم در منطقه مصیاف خبر داده اند.

تلویزیون سوریه نیز در زمان انجام این حمله موشکی، اعلام کرد که تجاوز رژیم صهیونیستی به مصیاف ادامه دارد و پدافند هوایی این کشور از برخورد اکثر موشک ها به اهدافشان جلوگیری می کنند.

شبکه الاخباریه سوریه گزارش داد یکی از موشک ها در اراضی کشاورزی در حومه حماه فرود آمد که به آتش سوزی منجر شد.

دولت سوریه بارها اعلام کرده است رژیم صهیونیستی و متحدان منطقه ای و غربی آن از گروه های تکفیری تروریستی که علیه دولت سوریه می جنگند، حمایت می کنند. ارتش سوریه تاکنون بارها محموله های تسلیحاتی و مهمات ساخت اسرائیل را از گروه های تروریستی مستقر در سوریه کشف کرده است.

جنگنده های رژیم صهیونیستی به صورت متناوب با استفاده از حریم هوایی لبنان یا از طریق بلندی های اشغالی جولان  به سمت اهدافی در شرق و شمال غرب سوریه حملات موشکی انجام می دهند. نیروهای حافظ صلح سازمان ملل مستقر در لبنان بارها گزارش داده اند رژیم صهیونیستی روزانه قطعنامه های سازمان ملل را نقض کرده و به حریم هوایی لبنان تجاوز می کند. 

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب