97 سازمان ورزشی بین المللی ورزشکاران روسیه را تحریم کرده اند
سرویس بین الملل - یک مقام روسیه‌ای گفته ۹۷ سازمان بین‌‌المللی ورزشی اقدام به تحریم ورزشگاران روسیه بعد از جنگ اوکراین کرده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از فارس - رئیس دانشکده حقوق دانشگاه دولتی مسکو گفته ۹۷ سازمان ورزشی بین المللی ورزشکاران روسیه را بعد از «عملیات نظامی» این کشور در اوکراین تحریم کرده اند.

طبق گفته «ویکتور بلاژیف» بسیاری از فدراسیون های بین المللی با پیروی از توصیه های کمیته بین المللی المپیک شرکت ورزشکاران روسیه در رقابت های بین المللی را ممنوع کرده اند. 

وی گفت: «طبق جدیدترین آمارهای وزارت ورزش روسیه، کمیته بین المللی المپیک، کمیته بین المللی پاراالمپیک و ۹۵ سازمان بین المللی دیگر تحریم هایی را علیه ورزشکاران و سازمان های ورزشی ما اعمال کرده اند.»

بلاژیف همچنین تصریح کرد: «دوازده فدراسیون بین المللی هم تصمیم گرفته اند عضویت فدراسیون های ملی روسیه را معلق کرده یا اینکه آنها را اخراج کنند. نوزده فدراسیون بین المللی هم نمایندگان روسیه را از هیئت رئیسه خود کنار گذاشته اند.»

روسیه از روز ۵ اسفند (۲۴ فوریه) دستور حمله نظامی به اوکراین را صادر کرد. این تحول چند روز بعد از آن رخ داد که مسکو رسماً استقلال جمهوری های «دونتسک» و «لوهانسک» در شرق اوکراین را به رسمیت شناخت. ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه هدف از عملیات نظامی کشورش را «غیرنظامی کردن اوکراین» و «نازی زدایی» از این کشور اعلام کرد.

روسیه همچنین اعلام کرده  اوکراین به تعهداتش ذیل توافقات مینسک که در سال های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ برای حل مناقشه های موجود میان جدایی خواهان و کی یف حاصل شده بود عمل نکرده است.

 کشورهای غربی در واکنش به اقدام نظامی روسیه تا کنون در چندین نوبت تحریم هایی را علیه اکثر نهادهای مالی، بخش انرژی و نخبگان سیاسی مسکو اعلام کرده و از جمله ارتباط چند بانک این کشور با سامانه پیام رسان بانکی سوئیفت را قطع کرده اند.

با این حال، تحریم نهادهای ورزشی روسیه، با توجه به شعارهای ارگان های ورزشی جهانی مبنی بر جدایی ورزش از سیاست، استانداردهای دوگانه جهان غرب را به نمایش گذاشت.

بسیاری از کاربران و فعالان فضای مجازی در دنیا بعد از اقدامات سازمان های ورزشی علیه روسیه پرسیده اند در صورتی که این سازمان ها مدعی حمایت از حقوق بشر هستند چرا در مسئله فلسطین و اشغالگری صهیونیست ها طرف متجاوز راگرفته اند؟

 

 

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب