ترامپ مدعی شد گذرنامه اش ضبط شده

ترامپ مدعی شد گذرنامه اش ضبط شده

۲۴ مرداد ۱۴۰۱ - ۲۲:۴۰ زمان مطالعه : 2 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس جمهور آمریکا در پیامی در شبکه اجتماعی خود از ضبط شدن گذرنامه‌اش در جریان حمله اف‌بی‌آی به اقامتگاهش خبر داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از فارس - «دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا در پیامی در شبکه اجتماعی تروث سوشال از ضبط شدن گذرنامه خود خبر داد.

وی در این پیام نوشت که گذرنامه اش در جریان حمله پلیس فدرال به اقامتگاهش در مارولوگو در فلوریدا ضبط شده است.

پلیس فدرال آمریکا، اف بی آی هفته گذشته برای تحقیق درباره اینکه آیا ترامپ اسناد مهم امنیتی را از کاخ سفید خارج کرده یا خیر اقدام به بازرسی از عمارت ترامپ در مارئه لاگو کرد. چند روز بعد رسانه ها گزارش داده اند مأموران اف بی آی ۱۱ مجموعه اسناد فوق محرمانه از این محل کشف کرده اند. 

اقدام اف بی آی واکنش خشم آلود هواداران دونالد ترامپ و انتقادهای تند آنها از اف بی ی و وزارت دادگستری را به همراه داشته است. طرفداران ترامپ معتقدند این تحقیقات انگیزه های سیاسی دنبال می کرده است. 

منابع خبری در روزهای گذشته گزارش داده اند که تهدیدها علیه کارکنان اف بی آی افزایش یافته است. چند روز پیش مردی هنگام تلاش برای ورود به یکی از ساختمان های اف بی ای به ضرب گلوله کشته شد.

چند روز پیش رسانه ها گزارش دادند اف بی آی در حال بررسی افزایش بی سابقه تهدید علیه کارکنان این سازمان بعد از بازرسی از اقامتکاه دونالد ترامپ است.

 با این حال، این تحولات در شرایطی رخ می دهند که اف بی آی در روزهای گذشته به دلیل بازرسی از منزل دونالد ترامپ به شدت از سوی طرفداران رئیس جمهور سابق آمریکا هدف حملات لفظی و تهدیدهای انتقام جویانه قرار داشته است.

رسانه ها چند روز پیش گزارش دادند پس از حمله اف بی آی به عمارت دونالد ترامپ در فلوریدا، استفاده از اصطلاح «جنگ داخلی» در توییت کاربران آمریکایی به شدت افزایش یافت.

رئیس جمهور سابق آمریکا بامداد ۱۸ مرداد اعلام کرد عمارت او در فلوریدا، تحت محاصره، یورش و اشغال گروه بزرگی از ماموران اف بی آی قرار گرفته و آنها حتی گاوصندوق وی را نیز تفتیش کردند.

 

این خبر توسط سایت خبرگزاری فارس منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرگزاری فارس

اخبار گوناگون در خبر ناب