مکرون: در روزهای آتی با پوتین گفت وگو می کنم

مکرون: در روزهای آتی با پوتین گفت وگو می کنم

۱۰ آذر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس‌جمهور فرانسه که در یک سفر رسمی در واشنگتن به سر می‌برد، تاکید کرد که در روزهای آینده با ولادیمیر پوتین همتای روس خود گفت‌وگو می‌کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - تارنمای روزنامه لو فیگارو، امانوئل مکرون روز پنجشنبه در مصاحبه با تلویزیون آمریکایی اِی بی سی (ABC) اضافه کرد: من قصد داشتم ابتدا سفر رسمی انجام بدهم و با جو بایدن رئیس جمهور ایالات متحده و تیم هایمان گفت وگوی عمیقی داشته باشم.

رئیس جمهور فرانسه با تاکید بر برقراری صلح پایدار برای پایان دادن به درگیری در اوکراین گفت: صلح عادلانه صلحی نیست که بر اوکراینی ها تحمیل شود. صلح عادلانه صلحی نیست که در میان مدت یا بلند مدت توسط یکی از دو طرف پذیرفته نشود.

مکرون با بیان اینکه "پوتین اشتباه کرد"، این سوال را طرح کرد که آیا بازگشت به میز بحث و مذاکره غیرممکن است؟ و سپس پاسخ داد: من فکر می کنم هنوز امکان پذیر است.

بر اساس این گزارش، رئیس جمهور فرانسه هفته گذشته اعلام کرده بود که قصد دارد ارتباط مستقیمی با رئیس جمهور روسیه و در درجه نخست در مورد مسائل هسته ای غیرنظامی و مهم تر از همه نیروگاه زاپوریژیا داشته باشد.

این سفر سه روزه مکرون در حالی انجام می شود که تنش های تجاری آمریکا و اروپا در اوج خود قرار دارد.

یکی از مشکلات دیگر اروپا با ایالات متحده، هزینه بالای صادرات گاز طبیعی مایع آمریکا است که برای جبران صادرات روسیه افزایش یافته است.

برپایه این گزارش، همچنین در مورد چگونگی مقابله با چین، میان این دو بلوک اختلاف نظر وجود دارد. با توجه به اینکه واشنگتن لحن جنگ طلبانه تری را دنبال می کند و قدرت های اتحادیه اروپا در تلاش برای یافتن راه حل میانه ای هستند، بعید به نظر می رسد در آینده نزدیک شاهد نزدیک شدن نقطه نظرات دو طرف باشیم.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین