احتمالا بودجه پنتاگون برای اوکراین به زودی تمام شود

احتمالا بودجه پنتاگون برای اوکراین به زودی تمام شود

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۰۹:۵۳ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - نشریه پولیتیکو با استناد بر اسناد داخلی وزارت دفاع و مقامات آگاه به این موضوع گزارش داد، کاهش قریب‌الوقوع بودجه پنتاگون می‌تواند اختلالی در روند کمک‌های نظامی آمریکا به اوکراین ایجاد کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین -  هم زمان با اینکه جمهوری خواهان و دموکرات ها در رابطه با تخصیص بودجه بحث و گفت وگو می کنند، کنگره آمریکا باید تا ۱۶ دسامبر یک لایحه دفاعی یک ساله جایگزین را تصویب کند. با این حال، طبق گزارش این نشریه، این لایحه می تواند بودجه پنتاگون را ۲۹ میلیارد دلار یا ۳.۷ درصد در مقایسه با آنچه کاخ سفید برای بودجه مالی ۲۰۲۳ درخواست کرده بود، کاهش دهد.

مایکل مک کورد، مدیر ارشد مالی پنتاگون روز شنبه اعلام کرد، ایالات متحده مشکلاتی در ارسال مهمات جدید به اوکراین خواهد داشت زیرا بودجه تعیین شده برای کی یف تا بهار به اتمام خواهد رسید.

وی در ادامه تاکید کرد: «اوکراین در یک جنگ واقعی است و ما تامین کننده شماره یک آن ها هستیم... اگر تسلیحات و مهمات آن ها تمام شود، درگیر وضعیت بدی خواهند شد.»

طبق گزارش این نشریه، کمبود بودجه پنتاگون نیز می تواند ارسال سیستم های تسلیحاتی به اوکراین از جمله هویتزر M۷۷۷ را با تاخیر مواجه کند.

این گزارش پس از آن منتشر شد که مقامات پنتاگون به کنگره آمریکا هشدار دادند که کاهش بودجه به دلیل نرخ بالای تورم، برنامه های وزارت دفاع آمریکا را مختل خواهد کرد.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین