بلینکن: روندی دیپلماتیک برای توافق با ایران را دنبال می کنیم
سرویس بین الملل - وزیر امور خارجه آمریکا در یک سخنرانی به بیان ادعاهایی درباره ایران، از جمله در زمینه نقش آن در منطقه، روابط آن با روسیه، موضوع احیای توافق هسته‌ای و اتفاقات اخیر ایران پرداخت.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین -  آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در یک سخنرانی در کنفرانس بنیاد جی استریت که متن آن در وبگاه وزارت امور خارجه آمریکا منتشر شده است، با اشاره به روابط آمریکا و رژیم صهیونیستی، ادعاهای پیشین درباره نقش ایران در منطقه را تکرار کرده و گفت: کشورهای ما به طور منظم در رزمایش های نظامی، تحقیقات و تولید تسلیحات مشارکت دارند. ما به طور منظم گفت وگوهای راهبردی برگزار می کنیم. این همکاری ما را قادر می سازد که در مقابله با طیفی از تهدیدهای منطقه ای که تهدید ناشی از ایران بزرگ ترین شان است، هماهنگ باشیم.

بلینکن در ادامه با بیان این که «رژیم ایران مرتب تهدید می کند که اسراییل را از نقشه حذف می کند» ادعای خود را این گونه ادامه داد: به تامین تسلیحاتی تروریست ها و نیروهای نیابتی مانند حزب الله و حماس ادامه می دهند که آن ها هم مانند ایران انگیزه شان رد کردن حق موجودیت اسراییل است. در ماه های اخیر، کشورهای بیشتری به آن چه ما از گرایش ایران به ایجاد خشونت و بی ثباتی  می دانستیم، پی برده اند.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین