کنعانی: ایران از موضع ضعف و نیاز مذاکره نمی کند

کنعانی: ایران از موضع ضعف و نیاز مذاکره نمی کند

۱۴ آذر ۱۴۰۱ - ۱۱:۳۱ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: مقامات آمریکایی به خوبی می‌دانند که ایران زیر فشار و با تهدید نه مذاکره می‌کند و نه امتیاز خواهد داد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - ناصر کنعانی امروز؛ دوشنبه در نشست هفتگی خود با خبرنگاران در پاسخ به سوالی درباره اظهارات مقامات آمریکایی که گفته اند در حال حاضر احیای برجام در اولویت شان نیست ، گفت: تناقض رفتاری و گفتاری اعضای غربی برجام به خصوص آمریکایی ها امر جدیدی نیست.

وی ادامه داد : مقامات آمریکایی به خوبی می دانند که ایران زیر فشار و با تهدید نه مذاکره می کند و نه امتیاز خواهد داد.

وی با بیان این که «ایران همچنان به مذاکره پایبند است» در بخشی دیگری از پاسخ به این سوال ادامه داد: نیاز به برجام ، نیاز یک جانبه ایران نیست.

سخنگوی وزارت امور خارجه  تاکید کرد: ایران از موضع ضعف و نیاز مذاکره نمی کند.

وی در بخشی از سخنان خود گفت : هرگونه سواستفاده برخی از  کشورهای غربی از تحولات داخلی برای اعمال فشار سیاسی به ایران محکوم و غیر قابل قبول است.

کنعانی همچنین در پاسخ به سوالی در مورد گفت وگو های ایران و عربستان گفت: ما معتقدیم بهبود مناسبات دو کشور در راستای منافع دو جانبه و منطقه است.

سخنگوی وزارت امور خارجه در پاسخ به سوالی در  مورد  ادعای برخی از مقامات آمریکایی مبنی بر توقیف یک کشتی ماهیگیری ایرانی که حامل سلاح به سمت یمن بوده است، گفت : ما هم این ادعا را از منابع خبری  شنیدیم و آن را در راستای تکرار ادعاهای بی پایه و اساسی می دانیم که صرفا برای مصارف و بهره وری سیاسی مطرح می شود.

ادامه دارد...

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین