خط و نشان نصرالله برای قبرس ؛ این کشور به بخشی از جنگ تبدیل شده
سرویس بین الملل - سید حسن نصرالله اظهار داشت باید دولت قبرس از این مسئله بر حذر باشد که گشودن فرودگاه‌ها و پایگاه‌هایش برای دشمن به منظور هدف قرار دادن لبنان به منزله این است که قبرس به بخشی از جنگ تبدیل شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - سخنرانی «سید حسن نصرالله»، دبیرکل حزب الله لبنان در مراسم بزرگداشت شهید حاج طالب سامی عبدالله (ابوطالب) در مجتمع امام حسن مجتبی (ع) در حومه جنوبی بیروت آغاز شد.


سید حسن نصرالله در این مراسم عنوان داشت: من از دست دادن شهدای عزیز امروز و هفته های گذشته را تبریک و تهنیت و همچنین تسلیت عرض می کنم و از خداوند مسألت دارم که شهادت آنها مقبول واقع شود.
وی عنوان داشت: من به خانواده شهید ابوطالب به دلیل اینکه وی نشان الهی را کسب کرد، تبریک می گویم و به آنها به خاطر از دست دادن این شهید و همراهان وی تسلیت عرض می کنم.


دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: موضع خانواده شهدا از منظر رضایت داشتن و اعلام عزم و اراده برای ادامه جانفشانی ها موضعی افتخارآمیز است. شهادت در اندیشه اسلامی به منزله برگزیده شدن از جانب خداوند و یک رستگاری بزرگ و پیروزی قطعی برای هر کسی است که به آن دست می یابد.


وی افزود: شهادت به منزله شکست و مرگ نیست و این یک نقطه قوت در جبهه های مقاومت است. خطیرترین مسئله ای که دشمن با آن مواجه است این است که دشمن در این میدان ها با کسانی می جنگد که این فرهنگ و این اندیشه و ایمان را دارا هستند.


سید حسن نصرالله عنوان داشت: اینکه انسان صبر بسیاری را در مقابل حجم گسترده ای از دشواری ها داشته باشد مسئله بزرگی است و این چیزی است که ما در میان خانواده های شهدا که ایمان دارند که فردِ از دست رفته آنها به زندگی ابدی انتقال یافته است، شاهد هستیم.


سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: اینکه فرماندهان و نیروهای حزب الله به شهادت می رسند اصرار ما را برای ادامه مسیرمان بیشتر می کند.


مسیر ما این تواناییِ تحمل را در میان مقاومت و خاستگاه آن و حامیانش را دربر دارد؛ بنابراین پرچمی از میان ما نمی افتد و ضعف به ما رخنه نمی کند.


دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: نبرد در جبهه لبنان نقش بسیار گسترده ای را ایفا کرده و خسارت های مادی و معنوی و روحی به دشمن وارد می کند.


وی افزود: اگر مسئله عادی در جبهه جنوب در حال رخ دادن بود پس چرا تلاش می شود که آن را متوقف کنند و چرا فریاد و ناله و تهدید سر می دهند. ما از هشتم اکتبر در مقابل رویارویی بزرگی قرار داریم. جبهه پشتیبان به عملیات خود ادامه می دهد و خسارت هایی را به دشمن وارد کرده و جانفشانی هایی تقدیم می کند.


دبیرکل حزب الله لبنان خاطرنشان کرد: جبهه پشتیبانی لبنان تاثیر گسترده ای در روند نبرد علیه اسرائیل دارد. ما خسارت های انسانی و مادی به اسرائیل وارد می کنیم و کاری را که پهپاد هدهد کرد یادآور می شویم. آنها تلاش می کنند که دو جبهه لبنان و غزه را از هم جدا کنند. حزب الله موفق شد بیش از ۱۰۰ هزار سرباز و افسر اسرائیلی را در جبهه شمال به خود مشغول سازد. ما در به فرسایش کشاندن نیروهای اسرائیلی در چند جبهه و سطح سهیم بودیم، جبهه لبنان همچنین موجب تعطیلی زندگی اقتصادی در شمال اسرائیل شد.


سید حسن نصرالله عنوان داشت: به ندرت اتفاق می افتد که ارتش اسرائیل به خسارت ها و تلفات خود در جبهه لبنان اذعان کند. به این دلیل که اسرائیل از اذعان به خسارت های خود خودداری می کند ما اقدام به تصویربرداری از آن خسارت ها کرده و از آنها مستندسازی می کنیم. برای نخستین بار است که این تعداد بالا از شمال اسرائیل به دلیل حملات حزب الله آواره و کوچانده شده اند.


وی افزود: برای نخستین بار از سال ۱۹۴۸ است که کمربند امنیتی در شمال اسرائیل شکل می گیرد. ما برای ورود به جنگ فراگیر با اسرائیل تلاش نمی کنیم.


دبیرکل حزب الله لبنان اظهار داشت: از آغاز نبرد در جبهه لبنان برای پشتیبانی از غزه، ماشین رسانه ای گسترده ای به فعالیت افتاد تا دستاوردها و جانفشانی های جبهه جنوبی و جبهه های پشتیبان را کوچک نشان دهد. دشمن نمی خواهد جبهه شمال را به یک جبهه فشار علیه نتانیاهو تبدیل کند و خسارت هایی را که ما به دشمن وارد می کنیم، مخفی نگه می دارد.


سید حسن نصرالله گفت: حتی اگر ما نیت جنگ نداشتیم دشمن هراس را داشت و همچنان نیروهای خود را در شمال تقویت می کرد و این امر بر جبهه غزه تاثیر خود را می گذارد.


وی عنوان داشت: در صورتی که درگیری ها گسترش یابد یورش به الجلیل مسئله ای مطرح باقی می ماند. ۴۲ مستعمره به صورت کامل تخلیه شده اند و مستعمره هایی وجود دارند که زندگی در آنها متوقف شده است. وجهه نظامی و امنیتی بازدارنده دشمن در میان مردم و جامعه اش و جهان در حال فروپاشی است.


سید حسن نصرالله عنوان داشت: اعمال فشار از جبهه لبنان و جبهه های دیگر و پایداری اسطوره ای در غزه بر روند مذاکرات تاثیر می گذارد و جبهه ها در مذاکرات قویاً حاضر و مطرح هستند.


وی تاکید کرد: آنها از حفاظت از کشتی های اسرائیلی ناتوان مانده اند و این شکست بزرگی برای دو ناوگان مهم دریایی در جهان و در وهله نخست برای ناوگان آمریکا است. جبهه یمن را اینگونه می توان خلاصه کرد؛ نخست شکست آمریکا و انگلیس و دوم ناتوانی اسرائیل از نبرد در آن جبهه.


سید حسن نصرالله عنوان داشت: دشمن به دنبال پیروزی دروغین و جعلی نفس نفس می زند تا آن را به مردم خود به عنوان یک پیروزی عرضه کند.


دبیرکل حزب الله تصریح کرد: وزارت جنگ دشمن می گوید که ۸۶۶۳ تن از افسران و سربازانش دچار معلولیت شده اند و ما می پرسیم که تعداد مجروحان آنها چقدر است؟دشمن تعداد زیادی از پایگاه های نظامی خود را در مرزها با جنوب لبنان تخلیه کرده است. مقاومت اطلاعات جدید و دقیقی را در مورد پایگاه های دشمن اسرائیلی در مرزها به دست آورده است.


سید حسن نصرالله گفت: ما در مقابل حقیقتی بسیار مهم قرار داریم که غزه و کرانه باختری در حال ترسیم آن هستند و خسارت های بزرگی وجود دارد که به رژیم صهیونیستی وارد می شود. از هشتم اکتبر دشمن فهمید که پایگاه هایش هدف قرار خواهد گرفت و ما اطلاعات کافی در مورد آنها و در مورد استحکامات و سازوبرگ و نفرات آنها داریم. ما بر اساس برنامه معین و مشخص به حمله به مواضع دشمن ادامه می دهیم.
وی تصریح کرد: مقاومت با هدف قرار دادن تجهیزات فنی، رادارها، بالون ها و غیره، استراتژی کور کردن دشمن و کر کردن آن را دنبال کرد.


دبیرکل حزب الله لبنان تصریح کرد: هیچ تدابیری در جهان همانند تدابیری که در مرزها با غزه اتخاذ می شود وجود ندارد و آنچه که در اکتبر رخ داد باعث غافلگیری بسیاری برای دشمن شد. ما اطلاعات بسیار زیادی در اختیار داریم و آنچه که روز گذشته منتشر کردیم بخش اندکی از ساعت های طولانی بود که در حیفا تصویربرداری شده بود.


وی افزود: ما با بخشی از سلاح هایمان جنگیده ایم و سلاح های جدید دیگری را به دست آورده و بخشی از سلاح هایمان را نیز توسعه بخشیده ایم. ما در لبنان بعضی از انواع موشک هایی را که به آن نیاز داریم و در نبرد مورد استفاده قرار می دهیم، می سازیم.


سید حسن نصرالله اظهار کرد: ما توانایی و نیروی انسانی لازم و با انگیزه را برای ورود به نبرد در اختیار داریم. مقاومت بیش از نیازش از نیروی انسانی برای ورود به نبرد برخوردار است. تعداد نیروهای مبارز ما از ۱۰۰ هزار نفر بسیار فراتر رفته است و ما حتی در بدترین شرایط جنگ نیز بیشتر از نیاز جبهه در اختیار داریم. پایگاه اجتماعی حزب الله مهم ترین سلاح ما است.


سید حسن نصرالله ادامه داد: ما سلاح های دیگری را برای آینده به منظور دفاع از خاکمان و مردممان و حاکمیت لبنان نگه داشته ایم.


وی عنوان داشت: دشمن نبرد بین جنگی را در سوریه به راه انداخت و در آن شکست خورد و هر آنچه که باید به لبنان می رسید، رسید. آنچه که دشمن می گوید و تهدیدهایی را که توسط میانجیگران مطرح می کند و آنچه که در عرصه رسانه در مورد جنگ گفته می شود ما را نمی ترساند و نباید که ما را بترساند. دشمن به خوبی می داند که ما خود را برای بدترین روزها آماده کرده ایم و می داند که چه چیزی انتظارش را می کشد به همین دلیل طی ۸ ، ۹ ماه گذشته شاهد بازدارندگی در برابر دشمن بودیم.


وی تصریح کرد: دشمن می داند که مکانی در رژیم صهیونیستی وجود ندارد که از موشک های ما و پهپادهای ما به دور باشد و بمباران صورت گرفته توسط ما یک بمباران بی هدف نیست.


سید حسن نصرالله گفت: ما بانک کامل و واقعی از اهداف و مواضع دشمن داریم و توانایی رسیدن به تمام اهدافی را داریم که بنیان و پایه های رژیم را دچار تزلزل می کند. دشمن می داند آنچه که در دریای مدیترانه نیز انتظارش را می کشد بسیار گسترده است. دشمن می داند که باید در عرصه زمینی، هوایی و دریایی منتظر ما بماند و اگر جنگی تحمیل شود، مقاومت بدون ضوابط و اصول و سقف، مبارزه خواهد کرد.


وی اظهار داشت باید دولت قبرس از این مسئله بر حذر باشد که گشودن فرودگاه ها و پایگاه هایش برای دشمن به منظور هدف قرار دادن لبنان به منزله این است که قبرس به بخشی از جنگ تبدیل شده است.

سید حسن نصرالله در پایان گفت این بزرگترین نبردی است که امت از سال ۱۹۴۸ وارد آن شده است و چشم انداز مشخص و درخشانی دارد و وجهه منطقه را تغییر خواهد داد و آینده آن را خواهد ساخت.

منبع: فارس

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس بین الملل