درخواست جالب الهام علی اف!

درخواست جالب الهام علی اف!

۰۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۳۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - رئیس‌جمهور جمهوری آذربایجان در پی حل‌وفصل مناقشه قره‌باغ، در گفت‌وگویی از وزیر امور خارجه آمریکا خواست که گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا را که برای میانجیگری در جهت حل‌وفصل این مناقشه تشکیل شده بود منحل کند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - خبرآنلاین الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان در گفت وگویی با آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا گفت واشنگتن به فعالیت میانجیگری های گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا درباره مناقشه قره باغ پایان دهد.

خبرگزاری اسپوتنیک گزارش داد که دفتر ریاست جمهوری آذربایجان در بیانیه ای اعلام کرد: آنتونی بلینکن، وزیر امور خارجه آمریکا در ۲۰ ژوئن تماسی تلفنی با الهام علی اف، رئیس جمهور جمهوری آذربایجان داشت.

به نقل از ایسنا علی اف تاکید کرد که پایان دادن به فعالیت های گروه مینسک سازمان امنیت و همکاری اروپا و دیگر نهادهای مرتبط برای خاتمه رسمی این مناقشه که مربوط به گذشته است، مدت زیادی است که به تعویق افتاه است.

گروه مینسک این سازمان به رهبری سه کشور روسیه، آمریکا و فرانسه در سال ۱۹۹۲ به منظور میانجیگری بر سر اختلاف آذربایجان و ارمنستان ایجاد شد. باکو در ماه ژوئن به ایروان پیشنهاد کرد که به اتفاق هم از سازمان امنیت و همکاری اروپا بخواهند پس از کنترل کامل منطقه قره باغ توسط آذربایجان در سال گذشته، این گروه را منحل کند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب