سقف قیمت مسکن در آمریکا شکست

سقف قیمت مسکن در آمریکا شکست

۰۴ تیر ۱۴۰۳ - ۰۸:۲۵ زمان مطالعه : 4 دقیقه
سرویس بین الملل - قیمت مسکن در آمریکا به بالاترین مقدار رسیده است و بیت کوین هم شاید سقف قیمتی خود را بشکند. در این میان دعوای تجاری چین و اتحادیه اروپا بالا گرفته و ژاپن برای عقب نماندن از رقبا روی خودروهای هوشمند متمرکز شده است.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - انجمن ملی مشاوران املاک آمریکا اعلام کرد: متوسط قیمت یک خانه در ایالات متحده برای یازدهمین ماه متوالی در ماه مه با ۵.۸ درصد افزایش نسبت به سال گذشته، به ۴۱۹ هزار و ۳۰۰ دلار رسید که بالاترین قیمت تاریخی آن است.

لارنس یون، اقتصاددان ارشد انجمن ملی مشاوران املاک در بیانیه ای اظهار کرد: مقرون به صرفه بودن مسکن در آمریکا همچنان در اوضاع نامطلوبی است و علاوه بر قیمت های سرسام آور مسکن، نرخ های وام مسکن همچنان بالاتر از میزانی قرار دارند که در دهه قبل از سال ۲۰۲۲ دیده شده است. علیرغم برخی بهبودها طی ماه های اخیر، هنوز خانه های کافی در بازار وجود ندارند که بتوانند تقاضا را تأمین کنند.

رکوردشکنی قیمت مسکن آمریکا در حالی است که فدرال رزرو نرخ بهره را به بالاترین سطح ۲۳ ساله رسانده است و اقتصاددانان انتظار ندارند میانگین نرخ وام مسکن در سال ۲۰۲۴ به زیر ۶ درصد برسد.

نتایج تحقیقات وب سایت زیلو نشان می دهد برای اینکه یک خانوار با درآمد متوسط در آمریکا بتواند پرداخت ماهانه وام مسکن برای یک خانه معمولی ایالات متحده را داشته باشد، باید بیش از ۱۲۷ هزار دلار برای پیش پرداخت پس انداز کند که تقریباً ۲ برابر میانگین حقوق سالانه یک کارگر آمریکایی است.

هشدار پکن به اتحادیه اروپا برای جنگ تجاری

وزارت بازرگانی چین، اتحادیه اروپا را به اقدامات ناعادلانه مثل اعمال تعرفه های سنگینت برای خودروهای برقی چینی متهم کرد و هشدار داد که تشدید تنش ها ممکن است «جنگ تجاری» بین چین و اتحادیه به راه بیندازد.

این هشدار پس از اعلام هفته گذشته اتحادیه اروپا مبنی بر اعمال تعرفه های سنگین جدید تا ۳۸ درصد بر تولیدکنندگان خودروهای برقی چینی منتشر شد که پکن با آغاز تحقیقات ضد دامپینگ با هدف برخی محصولات گوشت خوک وارداتی از این بلوک به آن پاسخ داد. پکن قبلاً هشدار داده بود که در پاسخ به این مالیات، بخش های هوانوردی و کشاورزی اتحادیه اروپا را هدف قرار خواهد داد.

قیمت نفت به ۶۰ دلار سقوط می کند؟

یکی از برجسته ترین پیش بینی کنندگان بازار نفت، انتظار دارد قیمت نفت تا اواخر ۲۰۲۴، به کانال ۷۰ دلار برسد و تا سال ۲۰۲۵، تحت تأثیر رشد ذخایر نفت، به محدوده ۶۰ دلار در هر بشکه نزول کند.

نفت برنت در معاملات هفته گذشته، بالای ۸۵ دلار در هر بشکه معامله شد درحالی که نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا، بالای ۸۲ دلار در هر بشکه بود که نشانه محدودتر شدن عرضه در بازارهای فیزیکی است.

در پیش بینی ها، بازار، تقاضای تابستانی قوی در سه ماهه سوم ۲۰۲۴ پیش بینی می شود اما احتمال تضعیف تقاضا و رشد مصرف نفت در سه ماهه چهارم جدی است و این می تواند قیمت نفت را تحت فشار نزولی قرار دهد.

رکورد اشتغال زایی در هند شکست

سرعت ایجاد شغل در هند طی بیش از ۱۸ سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است و فعالیت های تجاری در این کشور به لطف دستاوردهای تولید و خدمات با سرعت بیشتری گسترش یافته است.

رشد قوی در هر دو بخش در پایان سه ماهه اول مالی به معنای شروع قدرتمندی برای اقتصاد هند در سال مالی جاری بود، پس از آن که در سال گذشته ۸.۲ درصد رشد کرد و سریع ترین رشد در بین کشورهای بزرگ را داشت.

شاخص مدیران خرید اقتصاد هند در ژوئن از ۶۰.۵ نهایی ماه گذشته به ۶۰.۹ افزایش یافت. کارشناسان اظهار کردند که این افزایش با صعود در بخش تولید و خدمات حمایت می شود و البته بخش تولید، سرعت رشد سریع تری را به ثبت رساند.

تخت گاز ژاپن در بازار رقابت با خودروهای هوشمند

دولت ژاپن می خواهد: شرکت های ژاپنی ۳۰ درصد از بازار خودروهای نرم افزاری را در سال ۲۰۳۰ به خود اختصاص دهند و این زمانی است که تخمین می زند فروش جهانی به ۳۵ تا ۴۱ میلیون دستگاه برسد.

درحالی که فناوری کمک رانندگی و ویژگی های ناوبری نقشه در خودروهای ژاپنی نصب شده اند اما همچنان فاقد ویژگی های پیشرفته تر هستند. دولت می خواهد ماهیتی داشته باشد که در آن شرکت ها بتوانند داده ها را به اشتراک بگذارند و از خدمات پس از فروش سود ببرند زیرا مدل کسب وکار صنعت خودرو در حال تکامل است.

به عنوان مثال، برآورد می شود که درآمد جهانی از خدمات تاکسی های روباتی تا سال ۲۰۳۵ به ۸۰ تریلیون ین (۵۰۳ میلیارد دلار) افزایش یابد که ۸۰ درصد آن از خدماتی غیر از فروش وسایل نقلیه حاصل می شود.

بیت کوین سقف آسمان را می شکند؟

تحلیلگران بر این باورند که بیت کوین در حال نزدیک شدن به چیزی است که به عنوان «شکست آسمان آبی» شناخته می شود و در آن یک دارایی بالاتر از تمام سطوح قیمت تاریخی قبلی شکسته و وارد قلمروی ناشناخته می شود.

به تازگی کوین سونسون، تحلیلگر رمزارز پیش بینی کرد که بیت کوین می تواند طی ۲ ماه به ۹۰ هزار دلار برسد. او خاطرنشان کرد که اگر تاریخ تکرار شود، بیت کوین به این نقطه عطف دست خواهد یافت.

فصلی بودن نیز در روند بیت کوین نقش دارد؛ ازنظر تاریخی ماه سپتامبر، نشانه عقب نشینی بیت کوین است؛ اما ماه های قبل - به ویژه آگوست - اغلب شاهد حرکت صعودی هستیم.

حرکت قیمت بیت کوین منعکس کننده روند سهمی وار است. درحالی که چنین روندهایی درنهایت درست می شوند، مسیر فعلی فضایی را برای دستاوردهای بیشتر نشان می دهد. رفتن از ۷۰ هزار دلار به ۹۰ هزار دلار یک جهش قابل توجه خواهد بود که به نفع بازیکنان برتر در فضای کریپتو خواهد شد.

منبع: روزنامه همشهری

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب