اولین واکنش آمریکا به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران
سرویس بین الملل - آمریکا غروب شنبه در نخستین واکنش به نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایران مدعی شد که این انتخابات به تغییرات اساسی در ایران منجر نخواهد شد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - دولت آمریکا غروب شنبه به وقت تهران در نخستین واکنش به پیروزی مسعود پزشکیان در انتخابات ریاست جمهوری ایران مدعی شد که انتخابات در ایران عادلانه نبوده است.

خبرگزاری «آسوشیتدپرس» آمریکا مدعی شد که انتخابات ریاست جمهوری ایران آزاد یا عادلانه نبوده و به تغییر اساسی در ایران منجر نخواهد شد.

بر اساس این گزارش، دکتر مسعود پزشکیان توانست با کسب ۱۶ میلیون و ۳۸۴ هزار و ۴۰۳ رأی، برنده چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران شود.

در ادامه واکنش های بین المللی به اعلام نتیجه نهایی انتخابات ریاست جمهوری ایران، رئیس جمهور چین پیامی در این باره صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری شینهوا، رئیس جمهور چین روز شنبه (امروز) پیامی برای مسعود پزشکیان ارسال کرد و به او انتخابش به عنوان رئیس جمهور ایران را تبریک گفت.

کاخ کرملین نیز بیانیه ای را از سوی رئیس جمهور روسیه در خصوص نتیجه انتخابات ریاست جمهوری ایران منتشر کرد.

«ولادیمیر پوتین» رئیس جمهور روسیه در پیام تبریک خود به پزشکیان تصریح کرد: «روابط روسیه و ایران دوستانه و بر پایه حسن همجواری است و دو طرف، تلاش ها در زمینه موضوعات مهم را هماهنگ خواهند کرد».

منبع: فارس

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس بین الملل