انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

۱۸ تیر ۱۴۰۳ - ۱۳:۲۱ زمان مطالعه : 3 دقیقه
سرویس بین الملل - در پی اظهارات رهبر انصارالله یمن، رسانه‌های وابسته به این گروه عکس‌های هوایی و مختصات مهم‌ترین و برجسته‌ترین فرودگاه‌ها و بنادر عربستان سعودی را با عنوان پس امتحان کنید! منتشر کردند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین -   خبرآنلاین پس از هشدار «عبدالملک الحوثی» رهبر انصارالله یمن و اعلام قاعده بندر در مقابل بندر و فرودگاه در مقابل فرودگاه به عربستان در صورت ادامه محاصره یمن، رسانه های وابسته به انصارالله یمن عکس های هوایی و مختصات مهم ترین و برجسته ترین فرودگاه ها و بنادر عربستان سعودی را با عنوان «پس امتحان کنید» منتشر کردند.

طبق گزارش العربی الجدید، این تصاویر هوایی شامل عکس فرودگاه بین المللی ملک خالد در ریاض، فرودگاه ملک عبدالعزیز در جده، فرودگاه ملک فهد در الدمام، بندر رأس تنوره، بندر جیزان، بندر جده و بندر ملک عبدالله در شهرک اقتصادی ملک عبدالله است.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

به نقل از ایسنا انتشار این تصاویر همزمان با اظهارات عبدالملک الحوثی انجام شد.

رهبر انصارالله یمن شامگاه یکشنبه خطاب به دولت عربستان تاکید کرد: آمریکایی ها سعی دارند شما را درگیر کنند و اگر می خواهید، آن را امتحان کنید. اگر برای خود خیر و برای کشور و اقتصاد خود ثبات می خواهید، دست از توطئه های خود علیه کشور ما بردارید. تشدید حملات علیه یمن غیر قابل قبول است.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

وی خاطرنشان کرد: اعمال فشار برای انتقال بانک ها از صنعا اقدامی احمقانه است و کسی در دنیا چنین فکری نمی کند اما دولت عربستان به منظور خدمت به رژیم صهیونیستی و اطاعت از آمریکا دست به این اقدام زد و یمن هم از طریق میانجی ها به عربستان هشدار داد از این کار منصرف شود اما همچنان طفره می رود.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

آمریکا قصد دارد عربستان را وارد یک جنگ فراگیر کند و در واقع وضعیت این کشور و یمن را به دوره اوج جنگ دو طرف بازگرداند اما یمن هرگز در برابر اقدامات احمقانه آنها ساکت نخواهد نشست و نظاره گر گرسنگی و فروپاشی اقتصادی یمن نخواهد شد و حمایت مستقیمش از مقاومت فلسطین مانع از پاسخ به این اقدامات آنها نمی شود. هرکس گمان می کند، می تواند ملت یمن را با گرسنگی، بیماری و محاصره بکشد، اشتباه می کند. عربستان باید بداند که سکوت در برابر اقدامات احمقانه اش جایز نیست و دست از این اشتباهش بکشد. یمن مقابله به مثل خواهد کرد بانک در مقابل بانک، فرودگاه ریاض در مقابل فرودگاه صنعا و بنادر در مقابل بنادر.

الحوثی با بیان اینکه رسانه های عربستان کاملا در خدمت رژیم صهیونیستی هستند، تاکید کرد: اگر دولت عربستان به این باور رسیده که در کنار آمریکا از یهود حمایت مالی و رسانه ای کند، باید عواقب خطرناک آن را هم بپذیرد. مشارکت عربستان با آمریکا و رژیم صهیونیستی منافع ریاض، امنیت و نفت آن را به خطر می اندازد.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

وی تهدید کرد: وقتی ما را مجبور به انتخاب هایی می کنید که هیچ راه گریزی از آن نداریم، ما با اطمینان کامل اقدام خواهیم کرد چرا که در حال حاضر هم در جنگ و هم محاصره هستیم.

الحوثی همچنین تصریح کرد: یمن به عربستان پیشنهاد کرد در ازای اسرای جنبش حماس، خلبانان خود را آزاد کند، اما این پیشنهاد را به خاطر دشمن صهیونیستی نپذیرفت.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

از سوی دیگر «محمد العاطفی» وزیر دفاع یمن در پیامی به عبدالملک الحوثی گفت: ما مشتاق دستورات شما برای ورود به جنگی سرنوشت ساز هستیم که دشمنان را به خاطر از دست دادن فرصت های صلح پشیمان کند. نهاد نظامی یمن توانایی هایی دارد که می تواند با آن دشمنان را هدف قرار داد. نیروهای مسلح در آمادگی کامل برای اجرای تمام مأموریت ها برای دفاع از دین و حاکمیت و مسائل امت ما و در رأس آن مساله فلسطین هستند. اگر دشمنان به حماقت خود ادامه بدهند نیروهای مسلح یمن آتش جنگ را به سمت آن ها روانه خواهند کرد.

انصارالله با انتشار این تصاویر عربستان را تهدید کرد

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب
آخرین اخبار سرویس بین الملل