اعتراض ماکرون نسبت به دخالت وزرای اسرائیلی در انتخابات

اعتراض ماکرون نسبت به دخالت وزرای اسرائیلی در انتخابات

۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۰۰:۱۷ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز در خبری در این رابطه اعلام کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مکالمه‌ای تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نسبت به دخالت شخصیت‌های اسرائیلی در سیاست داخلی فرانسه اعتراض و آنرا غیر قابل قبول توصیف کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - رئیس جمهور فرانسه نسبت به دخالت مسئولین رسمی اسرائیلی در انتخابات پارلمانی کشورش به نتانیاهو اعتراض کرد.

به گزارش تسنیم، پایگاه خبری عبری زبان واللا نیوز در خبری در این رابطه اعلام کرد، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه در مکالمه ای تلفنی با بنیامین نتانیاهو نخست وزیر اسرائیل نسبت به دخالت شخصیت های اسرائیلی در سیاست داخلی فرانسه اعتراض و آنرا غیر قابل قبول توصیف کرد.

به نوشته این رسانه عبری زبان، این گفتگوی تلفنی هفته گذشته انجام و در آن امانوئل مکرون از دخالت چند وزیر کابینه اسرائیل در انتخابات پارلمانی فرانسه به نتانیاهو شکایت کرد.

دو منبع مطلع از جزئیات این گفتگو به خبرنگار واللا نیوز خبر دادند، ماکرون به نتانیاهو اعلام کرده است که در هفته ها و روزهای منتهی به انتخابات پارلمانی در فرانسه عمیخای شیکلی وود زیر امور یهودیان خارج نشین که عضو حزب لیکود است حمایت علنی خود را از حزب راستگرای افراطی مارین لوپن اعلام کرده بود.

واللا نیوز افزود، کاخ الیزه در بیانیه خود به این مسئله اشاره ای نکرد، اما ماکرون به نتانیاهو گفت که سخنان شیکلی باعث بروز تشنج بین دو طرف شده است.

شیکلی که مسئول اداره مبارزه با آنچه که صهیونیست ها آن را سامی ستیزی می نامند، هم هست، مدتهاست که روابط عمیقی با احزاب راستگرای افراطی در اروپا دارد، احزابی که خود در چارچوب توصیف اسرائیل تاریخچه طولانی در سامی ستیزی دارند.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب