عربستان موضع خود درمورد فلسطین را تکرار کرد 

عربستان موضع خود درمورد فلسطین را تکرار کرد 

۲۰ تیر ۱۴۰۳ - ۱۸:۰۲ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - وزیر امور خارجه عربستان امروز (چهارشنبه) در سخنانی بر موضع ثابت کشورش در قبال مساله فلسطین و ضرورت تشکیل کشور فلسطینی تاکید کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - شبکه العربیه، «فیصل بن فرحان» وزیر امور خارجه عربستان در جریان سخنرانی مجازی در کنفرانس سالانه مرکز تحقیقات خلیج فارس دانشگاه کمبریج انگلیس، اظهار داشت: جنگ در غزه مُهر تاییدی بر نیاز به راه حل برای پایان دادن به نزاع میان فلسطینی ها و اسرائیلی ها است.

وی با تاکید بر موضع ثابت کشورش در قبال فلسطین، گفت: برپایی کشور دارای حاکمیت فلسطینی از اولویت های ما است.

بن فرحان در ادامه اظهاراتش خواستار توقف فوری جنگ در نوار غزه شد و افزود: بدون تشکیل کشور فلسطینی، امنیت در منطقه برقرار نخواهد شد.

وزیر امور خارجه عربستان همچنین اضافه کرد: اعضای جامعه بین المللی بر سر این موضوع که راه حل برقراری ثبات در منطقه تشکیل کشور فلسطینی است، با یکدیگر اتفاق نظر دارد.

به گزارش ایرنا، علی رغم ورود تجاوز بدون نتیجه و دستاورد رژیم صهیونیستی به نوار غزه به دهمین ماه اما این رژیم روزبه روز بیشتر در بحران های داخلی و خارجی فرو می رود.

رژیم صهیونیستی طی این مدت دستاوردی غیر از قتل عام، ویرانی، جنایت های جنگی، نقض قوانین بین المللی، بمباران نهادهای امدادرسان و قحطی و گرسنگی در این منطقه نداشته است.

رژیم اشغالگر این جنگ را بدون در نظر گرفتن هر دستاوردی در آینده، باخته و نتوانسته گروه های مقاومت در یک منطقه کوچک را که سال ها در محاصره است، به تسلیم وادارد و همراهی افکار عمومی جهانی را به خاطر ارتکاب جنایت های آشکار در غزه، از دست داده است.

منبع: ایرنا

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب