سید حسن نصرالله: اصرار نتانیاهو به انجام عملیات اذعان به شکست است  -  دشمن به وحشت افتاده است
سرویس بین الملل - سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان، عصر امروز (چهارشنبه) در پی شهادت محمد نعمه ناصر یکی از فرماندهان ارشد این جنبش که اخیرا در حمله رژیم اسرائیل به جنوب لبنان به شهادت رسید، سخنرانی کرد.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از همشهری - دبیرکل حزب الله ابتدا به خانواده های افرادی که طی هفته های گذشته در حملات رژیم اسرائیل به شهادت رسیده اند، تبریک و تسلیت گفت.

سید حسن نصرالله در ادامه افزود شهدای عملیات «طوفان الاقصی» از جمله عالی ترین مصادیق جانفشانی و شهادت در راه خدا هستند، چراکه آن ها در نبرد حق علیه باطل مبارزه کرده اند.

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: «من در مراسم فرماندهان شهید سخنرانی می کنم و ای کاش می توانستم در مراسم تمام شهدا بتوانم سخنرانی کنم. امیدوارم بتوانم سال های عمرم را در راه خانه ها و در میان خانواده های آن ها سپری کنم؛ اما متأسفانه به دلایل متعدد این امر امکان پذیر نیست.»

دبیرکل حزب الله ادامه داد: «زمانی که من یا هرکس دیگری از برادرانمان با اطمینان سخنرانی می کنیم حتی در اوج جنگ، اولا به این دلیل است که ما بر خداوند توکل کرده ایم و ثانیا ما افرادی مانند شهید ابو نعمه، شهید ابوطالب، شهید جواد و دیگر مردان را داریم.»

سید حسن نصرالله اضافه کرد: «ما می دانیم که در این راه چه گذشته و چه فرماندهان، مجاهدان، دلاوران و افراد با عزم و اراده ای داریم و در چه فضای شرافتمندانه، مؤمنانه و آکنده از صبر و جهاد هستیم.»

دبیرکل حزب الله در ادامه اشاره کرد: «فرمانده شهید حاج ابو نعمه یک مجاهد، اسیر جنگی و رزمنده بود و دو بار جانباز شد. او یک فرمانده بود و در نهایت نیز عاقبت نیکی داشت. او یکی از فرماندهانی بود که در جنگ با داعش در عراق حضور داشت و با آن ها جنگید.»

دبیرکل حزب الله همچنین گفت: «فرمانده شهید حاج ابونعمه فردی متواضع بود و بسیار برادران رزمنده اش و مردم را دوست داشت. او تا لحظه شهادت در میدان حاضر بود.»

سید حسن نصرالله گفت: «ما از روز اول تعهد قاطعی به نبرد طوفان الاقصی داشتیم و در جبهه لبنان نیز از نام عملیات طوفان الاقصی استفاده کردیم. ما وارد این عملیات شدیم و اهدافی برای آن مشخص کردیم. آنچه برای ما مهم است، وضعیتی است که دشمن اکنون در آن به سر می برد و خود به آن اذعان دارد. ما با ورود به این جنگ می خواستیم، قدرت دشمن را تضعیف و آن ها را وارد جنگی فرسایشی کنیم که این هدف اکنون محقق شده است.»

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «ما توانستیم بخش بزرگی از ظرفیت ها و نیروهای دشمن را مشغول کنیم و نگذاریم آن ها جنگ در غزه را یک سره کنند. ما تأکید کردیم که جنگ در مرزهای شمالی فلسطین به غزه گره خورده است و اگر آن ها می خواهند تنش در مرزهای شمالی آرام شود، باید جنگ در غزه متوقف شود.»

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «کسانی که نبرد را از داخل رژیم و خارج از آن دنبال می کنند، به این یقین رسیده اند که توقف جنگ غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است. دشمن به وحشت افتاده، نه فقط از ورود نیروهای حزب الله به الجلیل، حتی تنها ایده نفوذ نیروها نیز آنان را می ترساند. همین مسئله باعث شده آن ها نیروهایشان را افزایش دهند. گسترش حضور نیروهای آن ها همان چیزی است که با آن، شکست های خود در زمینه فناوری را جبران می کنند که البته این مسئله باعث فرسایش توان آن ها شده است.»

سید حسن نصرالله ادامه داد: «نیاز دشمن به نیروهای بیشتر در پی فرسایشی شدن جنگ، باعث شده آن ها از حریدی ها بخواهند به ارتش ملحق شوند که این مسئله در این رژیم یک خلأ اجتماعی ایجاد کرده است. به همین دلیل رهبر معنوی آن ها تهدید کرد که این رژیم را رها خواهد کرد.»

دبیرکل حزب الله لبنان افزود: «جنگ و نیاز به نیرو، دشمن را وادار کرده مدت زمان سربازی اجباری را طولانی کند که البته طولانی کردن سربازی نیز یک خلأ اجتماعی دیگر در این رژیم ایجاد می کند.»

دبیرکل حزب الله لبنان گفت: «جبهه لبنان به تحقق اهدافش ادامه می دهد و دشمن را تحت فشار قرار خواهد داد. یا باید زیر بار بروند یا نابود شوند. دشمن در این جنگ بدترین روزهایش را سپری می کند. نتانیاهو، بن گویر و اسموتریچ افرادی هستند که در راستای منافعشان و برای تضمین بقا در قدرت مخالف توافق هستند.»

سید حسن نصرالله ادامه داد: «شکست عنوان این مرحله دشمن است. آن ها هیچ یک از اهدافشان را محقق نکرده اند. حماس، در مذاکرات نماینده محور مقاومت است و آنچه حماس به آن در مذاکرات رضایت دهد، همان چیزی است که همه ما راضی به آن هستیم، چرا که گروه های مقاومت بایکدیگر هماهنگ هستند.»

دبیرکل حزب الله اضافه کرد: «مقاومت فلسطین در برابر فشارها وحدت خود را حفظ کرده و شجاعانه مبارزه می کند. مردم غزه از جمله زنان و کودکان نیز عزم، اراده و پایداریشان را نشان داده اند.»

سید حسن نصرالله همچنین گفت: «اصرار نتانیاهو به انجام عملیات در رفح در واقع اذعان به شکست است. زیرا عملیات در این منطقه کوچک که اعلام کردند دو هفته زمان نیاز دارد، اکنون دو ماه و چهار روز از آن گذشته و ممکن است حتی به چهار ماه نیز برسد.»

منبع: فارس

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب