واکنش وزارت امور خارجه ایران به بیانیه نشست سران ناتو

واکنش وزارت امور خارجه ایران به بیانیه نشست سران ناتو

۲۱ تیر ۱۴۰۳ - ۱۵:۲۸ زمان مطالعه : 1 دقیقه
سرویس بین الملل - ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه در واکنش به بخشی از بیانیه نشست سران ناتو در واشنگتن گفت: جمهوری اسلامی ایران ادعای مندرج در بیانیه پایانی اجلاس سران ناتو در واشنگتن مبنی بر کمک نظامی ایران به روسیه در جنگ اوکراین را کاملا بی‌پایه و اساس و دارای اهداف سیاسی دانسته و آن را مردود می‌داند.

به گزارش سرویس بین الملل خبر ناب به نقل از خبرآنلاین - کنعانی افزود، متأسفانه آنچه در اوکراین شاهد آن هستیم، نتیجه سیاست ها و اقدامات تحریک آمیز ناتو با محوریت آمریکا بوده و همچنان نیز استمرار دارد.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی افزود: همانگونه که بارها نیز اعلام کرده ایم، هرگونه تلاش برای مرتبط ساختن جنگ اوکراین به همکاری های دوجانبه جمهوری اسلامی ایران و روسیه، اقدامی صرفا با انگیزه های مغرضانه سیاسی و با هدف مشروع جلوه دادن دخالت ها و استمرار کمک های تسلیحاتی غرب به اوکراین صورت می گیرد.

کنعانی تاکید کرد: راهبرد جمهوری اسلامی ایران همواره تلاش در جهت نقش آفرینی سازنده و ثبات ساز در مسیر استقرار امنیت پایدار در منطقه و جهان بوده و در منازعه اوکراین هرگز پهپادی در اختیار روسیه قرار نداده و کماکان بر حل و فصل سیاسی این بحران و برقراری صلح پایدار تاکید دارد.

برای دسترسی سریع به تازه ترین اخبار و تحلیل رویدادهای ایران و جهان اپلیکیشن خبرآنلاین را نصب کنید.

این خبر توسط سایت خبرآنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : خبرآنلاین

اخبار گوناگون در خبر ناب