3 خودروی پرطرفدار ایران خودرو به بورس کالا می رود  -  وعده کاهش قیمت خودرو تا 3 ماه آینده
سرویس اقتصادی - مدیر عامل ایران خودرو از عرضه سه خودرو به نام‌های دنا، سورن و رانا در بورس کالا خبر داد.

به گزارش سرویس اقتصادی خبر ناب به نقل از همشهری - مهدی خطیبی مدیرعامل ایران خودرو در جریان بازدید رئیس سازمان بورس از کارخانه ایران خودرو از عرضه قریب الوقوع دنا، سورن و رانا در بورس کالا خبر داد. پیش از این خودروهای پرتیراژ دیگری مانند پژوه ۲۰۷ در بورس کالا عرضه شده بودند.

وی گفت: بایستی چند سیاست به صورت همزمان انجام شود.

خطیبی ادامه داد: افزایش تیراژ در دستور کار است و از سوی دیگر سیاست تنوع عرضه بسیارمهم است. بر این اساس به زودی دنا، سورن و رانا در بورس کالا عرضه خواهد شد. با صدور مجوز این اقدامات، در سه ماهه آینده شاهد کاهش قیمت در بازار خواهیم بود.

خطیبی در پاسخ به این که بدون واردات خودرو و عرضه خودروهای داخلی به قیمت حاشیه بازار امکان کاهش قیمت ها وجود ندارد، تأکید کرد، ما حتما موافق واردات خودرو هستیم، مشخص نیست که امسال از سوی ایران خودرو وارداتی انجام شود. در نظر داشته باشید با وجود اینکه مجوز واردات مربوط به ایران خودرو صادر شده اما ما خودروساز هستیم.

وی افزود، واردات خودرو به صورت کامل سی بی یو در دستور وار اصلی ما نیست اما اگر به صورت محدود واردات خودرو کامل انجام شد حتما مراحل ساخت داخل آنها انجام می گیرد.  

 همچنین رئیس سازمان بورس در جریان این بازدید  سه فاکتور اصلی نجات صنعت خودرو را تشریح کرد.

مجید عشقی درجمع خبرنگاران در خصوص وضعیت تولید خودرو و اصلاح ساختار خودروسازان گفت: اصلاح ساختار مالی، تعریف خودروهای جدید در کنار اصلاح تصدی گری دولت می تواند صنعت خودرو را نجات دهد. عشقی با اشاره به عرضه 207 و تارا در بورس کالا گفت: امیدواریم باقی محصولات پر تیراژ نیز در بورس کالا عرضه شود.

رئیس سازمان بورس گفت: تمام مشتریان و متقاضیان می توانند در بورس کالا خرید انجام دهند، تلاش این است که با افزایش عرضه مصرف کننده نهایی از روند عرضه هفتگی با قیمت منصفانه بهره مند شود. وی افزود، با افزایش عرضه در هفته های متوالی به نیاز بازار پاسخ داده شود.

این خبر توسط سایت همشهری آنلاین منتشر شده و خبر ناب صرفا آن را به اشتراک گذاشته است.

منبع : همشهری آنلاین

اخبار گوناگون در برخط